Synology DS118 wolne pobieranie i odtwarzanie

Kupiłem stację DS118. Dołączyłem do niego dysk SSD Samsung 870 EVO 500GB.
Mój internet 100 dow/50 up.

  • Otworzenie czegoś w aplikacji trwa bardzo długo na zewnętrznym internecie
  • pobieranie przez internet mobilny 5G wynosi 120kb/s
  • Czy mogę wysłać komuś link z wideo i pobraniem. Jak w tym przypadku: manamana.mp4 - pCloud
    Dostęp z zewnątrz trwa bardzo długo, otworzenie filmu jest niemożliwe albo trwa wieczność

Nie wiem, czy to faktycznie tak ma działać, bo chyba wątpie… Ale no jest coś nie tak. W sumie mi najbardziej zależy właśnie na takim wysyłaniu linków jak z pCloud, że można daną treść otworzyć i ewentualnie pobrać. A tutaj na tym chyba raczej tak się nie da… No i jeszcze te pobieranie… Ale może akurat ktoś ma więcej wiedzy i mi pomoże w tym temacie.

Czy mógłbym prosić o pomoc?

Tak. Jednak problem w tym, że ja nie rozumiem o co chodzi. Zamiast konkretów, używasz określeń „czegoś”, „bardzo długo”, „komuś”, „coś”. Zapewne możemy Ci jakoś pomóc, ale… :wink:
ps. „100 dow/50 up” MB/s? Mbps?
pps.

Jakieś parametry pliku z filmem? W jaki sposób on jest zdalnie odtwarzany?

ppps. Kiedy udostępniasz plik mp4 z pcloud, to pcloud konwertuje to na format webowy, który jest potem streamowany do odbiorcy i wyświetlany w odtwarzaczu w przeglądarce.

Chciałbym uzyskać pomoc w sprawie:

  • Czy mogę usprawnić pobieranie z serwera NAS z zewnątrz pomijając sieć LAN w domu. Tak aby transfery były na wyższym poziomie
  • Czy mogę wysłać link tak jak podałem, czyli aby dana osoba mogła obejrzeć w przeglądarce i pobrać
  • Chciałbym uzyskać informację dlaczego zewnętrzny dostęp do serwera jest tak długi.

Mój internet to 100Mb/s pobieranie i 50Mb/s wysyłanie, co przekłada się na pobieranie realne ok. 11Mb/s i wysyłanie na ok. 6mb/s. około ponieważ te wartości skaczą i nie są stałe.

Jest to mój pierwszy serwer NAS, chciałem go wykorzystać właśnie jako rozszerzenie pamięci telefonu, tak aby nie płacić firmom zewnętrznym tylko mieć coś swojego. Jednak chyba tak dobrze z tym nie będzie jak np w pCloud.

Jest to zwykły film nagrany telefonem. Na sieci wewnętrznej jak jest połączony NAS działa to bez problemu, natomiast zewnętrzny dostęp tylko próbuje załadować i te ładowanie trwa i trwa

To czy w takiej sytuacji możliwe jest uzyskanie takiego efektu w sieci NAS? A konkretniej w tym modelu Synology?

No bo w sieci wewnętrznej masz 120 mb/s a na zewnątrz w porywach do 6 mb/s. To już na starcie będzie działać 20 razy wolniej.

Moim zdaniem do Twoich zastosowań pcloud wygrywa z własnym NAS-em.

Właśnie też chyba tak uważam. Cały czas korzystałem z Google dysku, ale 100GB i 200GB jest mi lekko przy mało. Szukałem jakiś chmur innych i trafiłem na tego pCloud-a z 500GB za 21zł miesięcznie/ 209 rocznie, co chyba jest bardzo dobrą ofertą. Na wieczność to koszt ok. 1000zł przy obecnym kursie euro… Tutaj dysk i NAS wyszedł mnie 850zł. Tylko no właśnie, chciałem mieć coś swojego fizycznego w domu i mieć kontrolę jakąś. pCloud zawsze może zamknąć interes i po temacie.
Myślałem że takie rozwiązanie z NAS-em będzie idealne w moim przypadku, jednak to raczej nie będzie to.

Idealne rozwiązanie to jest pcloud+NAS do trzymania kopii w domu na wypadek gdyby pcloud zamknął interes :slight_smile:

Tzn kopię i tak mam na dysku 1Tb i on sobie bezpiecznie leży w szufladzie, co raz tylko go zaktualizuję i odkładam znowu do szuflady

No nic, myślałem, że bedzie super, i wycfaniakuje się z płacenia firmom zewnętrznym co miesiąc/rok a tu niestety. Trzeba będzie odsyłać. Ale może pCloud da promocje na wieczne konto to uda się w dobrej cenie kupić i mieć spokój.

Przed wykupieniem, sprawdziłbym jak definiują „wieczne” w EULA :slightly_smiling_face:

  • How long does “Lifetime” refer to?

We have defined a Lifetime account as 99 years or the lifetime of the account holder, whichever is shorter.*

(źródło)

No to nie brzmi to źle. Rozważałbym tylko najwyższy plan, bo zakładam, że za te kilka(naście, dziesiąt) lat 2TB może być dostępne na darmowych kontach typu Gmail. W tym kontekście nawet te 10TB nie brzmi jakoś rewelacyjnie.
Już dzisiaj komórki kręcą wideo w ProRes, a co będzie za kilka, kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat?

Mają teraz promocje: pCloud - File Security Made Simple | pCloud

Ale ja narazie poczekam i będe co miesiąc płacił. Bo widziałem że na czarny piątek mieli bardzo spore obniżki.

Śledzę regularnie i nie widziałem rabatu większego niż 85% :slight_smile:

Ok, czyli 139 $ za 500gb to już chyba max, bo teraz jak sprawdziłem Black Friday to też było tyle samo, a na jednej stronie podane było 118$ i tym się sugerowałem

pCloud enhances and updates its Site and Services often. We may change or discontinue the Site or any Services although we will, in such circumstances, use reasonable efforts to provide you with prior notice so that you can make alternative arrangements for the storage of any User Content and we will not terminate a Service under this section during a subscription period for which you have already paid without refunding you a fair portion of your payment based on how long is left until the end of the subscription.

Ja tam mam jednak ograniczone zaufanie do wszelkich „wiecznych” usług.

Ok. Nawet przy takim braku zaufania to 500gb → 139 eur/lifetime lub 49,99 eur/rok lub 4,99 eur/mc → lifetime zwraca się po niecałych trzech latach. Czyli po stronie win masz 99 lat a po stronie lost 3 lata :slight_smile: