Synology DS216j i archiwizacja poczty


(remik307) #1

Witam,

w sumie nie wiem czy temat pasuje bardziej tutaj czy do działu "sprzęt"... ewentualnie proszę Administracje o przeniesienie wątku i łagodny wymiar kary :wink:

 

W pracy zapadła decyzja, że trzeba wdrożyć system backupu poczty. Zastanawiam się nad rozwiązaniem opartym na Synology DS216j. Czy jest możliwość, żeby skonfigurować tego NASa w taki sposób, żeby archiwizował pocztę (dla 30 skrzynek), która jest na serwerze home.pl (pracownicy cały czas będą wysyłać/odbierać pocztę z poziomu home.pl)?

 

Pozdrawiam

Remik


(roobal) #2

Na pewno nikt nie będzie korzystał z klienta poczty? Ta poczta, to usługa home.pl czy macie postawiony tam własny serwer poczty?


(remik307) #3

Możliwe, że kilka osób będzie korzystać z klienta poczty… a właściwie zamiennie - czasem będzie korzystać z webmaila, a czasem właśnie z klienta poczty. Ponieważ klient poczty korzysta z POP3/SMTP to jest - delikatnie pisząc - dysonans między tym co jest na serwerze home.pl, a lokalnie na komputerze. Mam tu na myśli głownie pocztę wychodzącą. Jednak w tym przypadku nie jest to problem, bo zależy mi głównie na archiwizacji poczty przychodzącej. Poczta działa jako usługa home.pl

 

R.


(bachus) #4

Potrzebujesz do tego jakiegoś komputera włączonego 24h/dobę (lub na czas archiwizacji…). Spróbuj np. http://www.mailstore.com/en/mailstore-server.aspx

Pobierz i aktywuj wersję testową (30 dni). Wybierz jako miejsce składowania Twój NAS. Jak się spisze, to zapłać, albo poszukaj alternatywy.


(adam9870) #5

A w Home.pl nie masz jakieś opcji backupu poczty do pliku i pobrania go do siebie?