Syntezator mowy (coś w stylu Expressivo, IVONA, etc.)

Witam,

Poszukuję syntezatora mowy działającego (najlepiej natywnie) pod systemem GNU\Linux (dystrybucja Ubuntu 6.06). Posiadam oryginalne Expressivo, da się go nawet zainstalować poprzez Wine, ale o odpaleniu można pomarzyć. Byłbym więc wdzięczny za wskazanie jakiegoś dobrego (tzn. czytającego w jak najbardziej ludzki sposób) syntezatora mowy polskiej. Najlepiej by było gdyby był darmowy, ale jeżeli ktoś zna jakiś płatny program który spełni w/w wymagania, to również poproszę o wskazanie.

A może komuś udało się uruchomić Expressivo na GNU\Linux?

Z góry dziękuję.

Spróbuj na CrossOver Office 6 muszisz tylko go zakupić albo postarać się o niego w inny sposób :stuck_out_tongue: [Wiem wiem regulamin wiec juz nic nie powiem na temat tego sposobu :)] CrossOver Office odpala duzo suftu takiego jak np office 2003 i posiada o wiele wiecej bibliotek niz wine wiec powinien sobie poradzić w koncu half-life 2 i World of Warcraft działają na nim bez problemu :smiley:

Tu masz linka do sklepu z programem (moim zdaniem za duzo chca za ten program) http://mandrivastore.pl/?show=codeweavers

Ehh nie ma to jak “profesjonalna rada” :roll: o cros over wie chyba kazdy kto choc troche liznął linuksa ale chyba nie o to autorowi chodzilo

Lilim jest taki syntezator ktory sie nazywa “powiedz” wspołpracuje z kadu - wystarczylo zagoglować.

knapik a czy ten “powiedz” pozwala na przepuszczenie przez siebie dłuższego tekstu (powiedzmy około 10 stron A4)? I czy można przeczytany tekst zapisać w postaci pliku audio (najlepiej mp3) w celu późniejszego odsłuchania na przenośnym odtwarzaczu? Nie wspomniałem o tym w pierwszym poście, moja wina.

nie wiem, nie korzystalem z tego, a swoje info opieram na google.

Przetestuj sobie, program mozesz pobrać np. stąd - http://www.kadu.net/wiki/index.php/Speech

knapik poszukałem i oto co znalazłem na temat “powiedz”:

Jednak poszukuję czegoś lepszego :wink:

No to chyba rzeczywiscie pozostaje cross over :wink:

mozna jeszcze zainstalowac na wirtualnym kompie windowsa - wtedy uruchomisz sobie expressivo na windowsie :slight_smile:

Wręcz przeciwnie

Autor szuka sposobu na odpalenie Expresivo lub jakiegos alternatywnego programu. Rada moze nie była profesionalna, ale była… licza sie chęci :slight_smile:

Nie posiadam Windows.

Czyżby nie było żadnego syntezatora mowy pod Linux? :frowning: