Syntezator mowy na Vortalu DobreProgramy


(Fempter) #1

Witam :slight_smile: Dziś tak chodząc po Vortalu wpadłem na taki pomysł aby zrobić na stronie głównej syntezator mowy aby czytał on newsy :slight_smile: Czyli aby pod każdym newsem była taka opcja "użyj syntezatora mowy" :slight_smile: Myślę że jest to bardzo dobry pomysł gdyż, użytkownik może włączyć czytanie nawsa i jednocześnie może surfować po innych stronach :slight_smile: Proszę o opinie ze strony Użytkowników, Moderatorów oraz Administratorów :smiley:

PS. (Do Administratorów) Droga Administracjo. Ja u siebie na komputerze sprawdzałem jak mogłoby wyglądać takie czytanie i jakby było to słychać. Moim zdaniem jakość jest b. dobra :slight_smile: Jeśli Administracja ma możliwość potestowania jakości to proszę użyć do tego programu _ IVONA _ lub _ Expressivo _ i wybrać głos męski (Jacek) lub kobiecy (Ewa). Zapewniam że w obu przypadkach jakość jest rewelacyjna. Wystarczy, że wklei Administracja tekst w newsie do danego syntezatora mowy i usłyszy wtedy jak to wygląda :slight_smile: Pozdrawiam 8)


(Vanshei) #2

Taa wystarczy że pisać poprawnie nie potrafią co niektórzy, to jeszcze się czytać oduczą :x :stuck_out_tongue:

Jak dla mnie zbędne :slight_smile:


(Fempter) #3

Ale ja nie koniecznie mówię o "młodych" użytkownikach. Mówię tutaj o userach starszych lub ludzi niepełnoprawnych którzy mają wadę wzroku i ciężko im się czyta.


(Vanshei) #4

David_PL99 , ja pisałem że dla mnie zbędne, a jak innym pomysł się podoba to ok :slight_smile: Będzie to będzie, nie to nie nie. :stuck_out_tongue:

Nic mi nie ubędzie :slight_smile:


(Krogulec) #5

Zastanawialiśmy się kiedyś nad tym. Podpięcie samego syntezatora to nie jakiś kosmiczny problem - większy kłopot w tym, że trzeba specjalnie oznaczać anglojęzyczne słowa w materiałach aby syntezator czytał je poprawnie. Być może taka opcja pojawi się w przyszłości. Na razie skupiamy się na innych rzeczach ponieważ taka funkcjonalność to czysty bajer - nie pomoże osobom niewidomym, a pozostali użytkownicy pobawią się przez tydzień i zabawka się znudzi :wink:


(fiesta) #6

Osoby niepełnosprawne mają do tego na swoich kompach odpowiednie oprogramowanie, a starsze w opcjach przeglądarki wybierają większy rozmiar czcionki.

Jest też przeglądarka stworzona przez programistów IVO.

Intelligent Web Reader

http://www.ivo.pl/iwr/download.html


(Fempter) #7

Chętnie bym pomógł w przekształcaniu Angielskich słów w tekście tak aby syntezator czytał je poprawnie :slight_smile: Nie jest to trudne, więc w razie pomocy w przekształcaniu tekstu chętnie pomogę :wink:

Ojj, nie mów nie :wink:


(niezDarek) #8

no a w jaki niby sposób osoba nie widoma ma trafić w button z możliwością odczytania tekstu ?? chyba że ktoś jej naciśnie


(Pavobe Reg) #9

CTRL + kręcenie rolką starczy :P.


(Kpc21) #10

Osoby, które niedowidzą (lub w ogóle nie widzą), instalują programowy syntezator mowy w systemie, więc wydaje mi się, że dodatkowa taka opcja jest zbędna.