System alarmowy w domu

Jak wygląda zabezpieczanie domu kiedy jestem wewnątrz. Czy można włączyć wtedy system alarmowy i poruszać się po domu normalnie. Oraz najważniejsza rzecz - posiadam kota. Czy taki zwierzak będzie uruchamiał system alarmowy w mieszkaniu?

Nie. Możesz uruchomić system w tych pomieszczeniach w których się nie poruszasz. W pomieszczeniu w którym przebywasz musi być wtedy wyłączony (mowa o czujkach ruchu, czujniki wywarzenia okien czy drzwi mogą być włączone).

Będzie. U mnie nawet mucha potrafi go uruchomić przelatując blisko czujki. Oczywiście można czasami ustawić czułość czujki. Ja w jednym pomieszczeniu mam tak czułą, że jak jest otwarte okno i wiatr porusza firaną to alarm się uruchamia.

W lepszych systemach możesz sterować alarmem w smartfonach. Więc jak coś uruchomi alarm możesz połączyć się z kamerą w swoim domu, zobaczyć czy wszystko ok i jak jest to fałszywy alarm wyłączyć go zdalnie i uruchomić ponownie, lub zresetować.

Tak jak Sidkwa napisał - nie. Ale często robi się tzw. strefy - np. jak masz dom z piętrem, to dzielisz na strefę parter i strefę piętro. Możesz wtedy zazbroić parter i robić cokolwiek na piętrze (często jest to używane jak śpi się na piętrze - zazbrajesz wtedy parter na noc). Minus taki, że przed zejściem trzeba wyłączyć alarm (najczęściej montuje się wtedy drugą klawiaturę na piętrze). Można też sobie zrobić alarm na pilota ale nie jest to szczególnie polecane.
Generalnie jak jest się w domu to alarm jest wyłączony, albo jak coś to aktywny tam, gdzie się nie chodzi (np. garaż)

Ze zwierzakami bywa różnie, zależy też czy taki zwierz np. dużo skacze :wink:

Polecam literaturę o Alcatraz…:sweat_smile:

My mamy alarm bezprzewodowy z powiadomieniem na telefon. Sprawdzony w trakcie realnego włamania. Uratował naszą i piwnice innych lokatorów.
Dość trudno jest Ci jednak doradzić skoro nie wiemy jakie masz
oczekiwania
możliwości finansowe
jakiej wielkości są pomieszczenia
gdzie znajduje się budynek
Dobrze jest po prostu skontaktować się z firmą i w firmie powinni Ci coś odpowiedniego doradzić. Daję namiary na dobrą firme https://www.asd.pl/