System alarmowy

Instalacja alarmowa - zestaw od ochrony czy montowana niezależnie? Dostałem ofertę na system alarmowy od Solid i boję się, że inna firma tego nie obsłuży. Czy alarm montowaliście niezależnie czy od agencji ochrony, a potem agencja podpinała się do niezależnego alarmu?

Dla Solidu pracują podwykonawcy. Kwestia popularności danego systemu, Satel czy Ropam to pewniaki.
Z jakich jesteś okolic? Jeśli podkarpackie to mogę polecić sprawdzonych instalatorów, współpracujących też z Solidem.

Każda normalna agencja może się podłączyć pod większość popularniejszych systemów alarmowych. Może opisz jaki alarm potrzebujesz: ile jakich czujek, czy to ma być alarm bezprzewodowy czy przewodowy. Będziesz sam próbował czy sam będziesz szukał podwykonawcy? I tak jak pisał kolega wcześniej Solid do montażu wykorzystuje najczęściej podwykonawców.

Radzę zlecić wykonanie niezależnej firmie instalatorskiej, często - wbrew pozorom - najlepiej małej, nawet jednoosobowej (kwestia skali, ale mówimy tu o domu). Zapytanie warto skierować do kilku firm, które powinny zbadać Twoje potrzeby i zaproponować rozwiązanie. Można także zapytać dystrybutorów o rozwiązanie lub polecenie wykonawców. Agencje ochrony w dużej mierze mają albo niewykwalifikowaną kadrę, części się po prostu nie chce, bo np. mają niską pensję, itp. Oczywiście, to skraje podejście, ale wśród małych firm instalatorskich szybciej znajdziesz takich wykonawców, którzy chcą zrobić dobrze i być polecani, są nawet tacy, którzy w Twoim domu zrobią tylko tak, jak zrobiliby w swoim. Polecam ich https://www.asd.pl/

Możesz tak i tak. Jest to obojętne. Zwykle jednak montaż od agencji jest droższy niż niezależnej firmy. Bo agencja bierze zazwyczaj do tego podwykonawcę czyli musi zarobić podwykonawca i agencja. Stąd droższe wykonanie. Instalując niezależnie od agencji omijasz często podwykonawcę więc jest taniej. Oczywiście są firmy ochroniarskie które mają taką usługę w swojej ofercie i nie zlecają tego innym podmiotom. Jednak musisz przejrzeć oferty w swojej okolicy i porównać cenowo jak to wygląda. Jednak co byś nie wybrał wpięcie twojego systemu do systemu monitorowania agencji zawsze będzie możliwe.