System Botowania nie widzi urządzeń

Witam, posiadam Benq joybook a52 i chce wgrać nowy system win 7 bo win 10 padł. I tutaj pojawia się problem. Gdy naciskam F9 (botowanie) to mam do wyboru tylko Internal HDD i Network Realtek Boot Agent. Nie mam wyboru dvd oraz pen drive bo także próbowałem tak. Także w biosie ustawiałem na pierwszym miejscu dvd i pendrive i nic nie chce zbotować. Proszę o pomoc

W biosie musisz włączyć obsługę “legacy”.

Legacy USB Support: Enabled  tak jest i nadal to samo

Możesz zrobić screena z ustawień bootowania w biosie?

http://i.imgur.com/Z9nrDvg.jpg

Twój laptop w ogóle nie wykrywa pendrive z poziomu biosu. Nie wiem co jest przyczyną ani jak temu zaradzić.

Bios Version : 1.10 może to stara wersja i trzeba by było nowego biosa wgrać, ogólnie to resetowałem ustawienia wyjmując bateryjkę bo było założone hasło na biosa

Instalacja systemu z pendrive:

Jak stworzyć bootowalny pendrive z Windows 7, Vista lub XP

Ale instalka z Pena działa bo nie raz używałem tego pendrive

Dawidosh , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W tym oknie BIOSu: http://i.imgur.com/Z9nrDvg.jpg przejdź do pozycji Excluded from boot order > Enter i poszukaj pozycji USB-HDD. Zaznacz ją i naciśnij " x" tak, aby pozycja pojawiła się wyżej na liście urządzeń bootowalnych. Wtedy przesuń ją (F6) na pierwszą pozycję. Restart z pendrajwem z instalką! 

Rozwiązanie które może przydać się innym bo nic nie działo.

Przełożyłem dysk twardy do innego laptopa i w momencie instalacji gdy wyskakuje “instalacja będzie kontynuowana po ponownym uruchomieniu” wyłączyłem lapka, wyciągałem dysk i kontynuowałem instalacje już na laptopie sprawiającym problem z bootowaniem.

Temat do zamknięcia 

…co jednak problemu z bootowaniem nie usunęło, a jedynie ominęło! BIOS a tym laptopie, czyli bootowanie z USB-HDD, nadal należy ustawić jak wyżej napisałem.

Excluded from boot order  czyli wykluczenie z sekwencji startowania. Nie wiem co po wykluczać chodź i tak nic nie dało bo nawet wtedy przy Botowaniu F9 nie było możliwości zbotowania z USB. I co jeszcze lepsze, na drugi dzień po zakończeniu kłopotu otrzymałem inny działający napęd Dvd no i z ciekawości chciałem zobaczyć czy może z płyty da się uruchomić. Owszem System Botowania widział Dvd ale nic się nie działo po wybraniu, normalnie się Windows wczytywał.