System całkiem się rozsypał;/

Mam problem. Wczoraj miałem awarię prądu i jak wyłączyli prąd to komp sie oczywiście też wyłaczył. Jak go dzisiaj włączyłem, to najpierw yła taka sytuacja, że w momencie bootowania, pojawiał się nibieski ekran i komp sie resetował, i tak w kółko. Uruchomiłem chkdsk i juz sie włącza. Tylko że najpierw ekran powitalny jest chyba minute, potem sama tapeta przez jakies 3 min. Potem pojawia sie pasek, ikony itp. ale przestał działać internet, dźwięk i sporej ilosci programów nie da się włączyć (np. przywracanie systemu, nowe polaczenie sieciowe, neostrada). Wie ktoś co na to poradzić? Mój system to XP PRofessional sp2

zrób format, nic innego Ci chyba nie pozostaje w tej sytuacji…

W momencie startu systemu wciśnij F8 i wybierz ostatnią znaną dobrą konfigurację.

Jak nie pomoże, to przywróć system (punkt 2 lub 4): http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=58

tak, jak napisalem przywracanie systemu mi tez nie dziala, a wlasczanie ostatniej dobrej konfiguracji nie dziala

a próbowałeś na awaryjnym?

Wskazane punkty 2, a zwłaszcza 4 nie uruchamiasz z poziomu samego systemu. Przeczytaj to dokładnie.