System chwilami się "zamraża", nie pracuję stabilnie

Witam, mam dziwny problem z system Windows XP. Jeszcze 2 dni temu miałem 3 dyski po 80GB, ale kupiłem dysk 1TB i wykonałem klonowanie partycji wraz partycją systemową, programem “EaseUS Todo Backup Free 5.5” wraz tutorialem. Wszystko niby wykonało się prawidłowo, partycję systemową podczas klonowania zaznaczyłem jako “active”, mimo zaznaczeniu system nie chciał się uruchomić. Musiałem uruchomić konsole odzyskiwania danych i wpisać komendy “fixboot” i “fixmbr”. System załadował się po tym bez problemu, ale jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności po włączeniu programu Gadu-Gadu - profil został uszkodzony, oraz system jakoś dziwnie zwalnia, oraz potrafi się zamrozić na parę sekund, dysk w tedy cały czas pracuję.

System jest regularnie czyszczony przez program “CCleaner”.

Może jednak partycje niewłaściwie się z klonowały? Można jakoś sprawdzić system? Jednak na samym początku system nie bootował, może coś jeszcze się posypało.

Pozdrawiam.

Sprawdź w systemowym Zarządzaniu dyskami jak wyglądają partycje i jaki mają typ. Najlepiej jakbyś przedstawił tutaj obrazek okna Zarządzania dyskami.

Dziękuje za zainteresowanie moim tematem, niżej zamieszczam zdjęcie:

Bez_tytu%C5%82u_2.jpg

Sprawdź nowy dysk na obecność błędów, pokaż SMART z programu HDTune - zakładka health.

Proszę:

Bez_tytu%C5%82u_2.jpg

Jeszcze Far Cry 3 wyłącza się podczas gry, po paru minutach - wystąpił problem z aplikacją, a niżej informacja z podglądu zdarzeń:

Aplikacja powodująca błąd farcry3.exe, wersja 0.1.0.1, moduł powodujący błąd d3d9.dll, wersja 5.3.2600.5512, adres błędu 0x000a59c2.

Ja już nie wiem co się dzieje…

Teoretycznie mapa dysków wygląda prawidłowo. Być może, że jednak były jakieś przekłamania w kopiowaniu niektórych plików i stąd te kłopoty. Powinieneś jednak przeinstalować aplikacje, które szwankują. Przed tym warto by było z użyciem płyty instalacyjnej systemu wykonać sprawdzenie plików systemowych, czyli Menu Start > Uruchom i wpisać tam polecenie sfc /scannow Trzeba jednak posłużyć się tą płytką, która była użyta do pierwotnej instalacji systemu.

PS. Obrazek SMART wygląda OK, ale warto by zrobić też Error Scan (nie szybki!). Dłuuugo potrwa!

Witam, chciałem jeszcze napisać że gdy sprawdzam dysk i wybieram partycję C, czyli systemową, skanowanie zakańcza się niepowodzeniem i zalecane jest uruchomienie CHKDSK /F aby naprawić błędy, oczywiście uruchamiam, niby błędy są naprawione, sprawdzam i system nie wykrywa poważnych błędów, lecz za parę godzin znów są wykrywane i tak w koło.

Zaznaczam że to samo było na starym dysku 80GB. Reszta partycji jest OK. Choć wcześniej 80GB dysk był podzielony na dwie partycje C i D i tylko systemową zawiera błędy i historia powtarza się na nowym dysku.

Co to może być, można to jakoś naprawić?

Dysk jak napisano powyżej w pełnym zdrowiu. Chyba nie minie Cię reinstalacja systemu.