System ciągle instaluje sterownik do AMD High Definition Audio Bus

Witam serdecznie. Co jakiś czas system wyświetla powiadomienie że trzeba go uruchomić ponownie, by dokończyć konfigurację urządzenia AMD High Definition Audio Bus. Monitor niezawodności pokazuje, że codziennie jakieś kilkanaście razy ten sterownik jest “pomyślnie” instalowany. Menedżer urządzeń pokazuje że urządzenie działa poprawnie, sterownika nie da się automatycznie/ręcznie zaktualizować (bo jest już najnowsza wersja). W zakładce “Zdarzenia” pisze że urządzenie zostało usunięte, zainstalowane, skonfigurowane, nie jest uruchomione, jest uruchomione, itd… Gdy odinstaluję urządzenie/wyłączę je, po restarcie systemu wszystko po staremu… Można jakoś rozwiązać ten problem? Pozdrawiam.

PS

Windows zainstalowany na czysto i zaktualizowany do 1809.

Mam ten sam problem jak ty, także jestem ciekaw jak to naprawić. Nie wpływa to na działanie ale mocno irytuje kiedy co każde uruchomienie komputera wyskakuje to powiadomienie.

Spróbuj go zaktualizować przy użyciu snappy driver installer. Powinien go wykryć po ściągnięciu index wersja 18xxxxx Może to na dobre zażegna problem, a ty będziesz mieć zaktualizowane amd hda bus.

Sprawdź czy w narzędziu do ukrywania aktualizacji jest ten sterownik jeśli tak to go ukryj.

http://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

Dziękuję za zainteresowanie, ale problem już rozwiązany.

Z innego powodu musiałem ponownie zainstalować system. Tym razem zrobiłem to z bootowalnego pendrive’a, utworzonego przez narzędzie ściągnięte ze strony Microsoftu (które od razu pobrało najnowszą wersję Windowsa). W trakcie instalacji ściągnęły się wszystkie sterowniki.

Wcześniej najpierw zainstalowałem z DVD system i sterowniki płyty głównej/karty graficznej, następnie dopiero po tym podłączyłem internet żeby pobrały się aktualizacje (stary nawyk z Siódemki :slight_smile: ) no i uaktualnienie do 1809. Może właśnie to było przyczyną problemu?

Może update 1809 był przyczyną twoich problemów. Kto to wie. Najważniejsze, że wszystko działa.