System CISS w drukarkach

Hej,

Mam do was pytanie…

Co Panowie sadzicie o systemie CISS do drukarek?? po zliczeniu kosztów wydruki wychodzą bardzooo tanio… standardowe kartridże mają ok 10ml… z taką ilością trzeba się pilnować co się drukuje… Ostanio sprawdziłem sobie nową drukarkę canon ip 4950 i koszt oryginałów jest strasznie duży… za komplet wychodzi zapłacić z 200 zł… (5x40) ja na starej korzystałem z zmieników ActiveJet i byłe zadowolony drukarka nigdy mi się nie zapchała po nich. Jakość druku też był ok… Zmieniki do ip4950 kosztują ok 8 zł 1 sztuka za komplet trzeba zapłacić ok 50 zł… Ja jestem studentem i w tym czasie naprawdę się dużo drukuje notatki, książki, textu źródłowe masę rzeczy… Wydałem kupe kasy na xero… I szukając alternatywy natknąłem się na CISS i wydaje mi się, że można mocno przyoszczędzić przy zachowaniem jakości.

Tylko nurtuje mnie pytanie… jakie kupować tusze… Patrzyłem na stronie ActiveJet i tam są butle uniwersalne… i nie wiem czy to jest dobry pomysł… pewnie innych nie znajdę jak tylko uniwersalne… Mój Canon ma 1 tusz pigmentowy (chyba czarny) a ponoć nie można innych dawać tylko pigmentowe… Nie chce uwalić kilkudniowej drukarki…

Ponoć są też problemy z instancją CIss w drukarce i zdarza się przeciekanie…

Czekam na wasze odp.