? System CMS z konfigurowalnym GUI przez Usera?


(Bik128) #1

Poszukuję Systemu zarządzania treścią (CMS) [takie jak np. Jomla, phpFusion] ale żeby miał możliwości indywidualnej konfiguracji paneli.

Chodzi o to że np. ja ustawiam sobie panel A,B i D widoczny na głównej stronie... A jakiś inny user może sobie indywidualnie ustawić dowolnie inne lub te same panele... np. A,B,C,E i F... przykłądem takiego czegoś jest strona np. orange.pl

Jeśli ktoś wie jak się w ogóle nazywa ta technologia i miał z tym styczność niech da mi jakieś namiary.

Docelowo poszukuję CMS-a ale każde info (choćby np o tej technologi) może być użyteczne :wink:


(jakubcjusz) #2

O CMS'ie niestety nie słyszałem. Możesz za to zainteresować się JavaScriptową wtyczką jQuery. Znalazłem coś takiego

http://plugins.jquery.com/project/mbContainerPlus

Demo: http://www.open-lab.com/mb.ideas/index. ... tainerPlus


(Bik128) #3

O właśnie coś takiego mi chodziło. Tyle że to nie ma wsparcia dla cookies żeby trzymać te ustawienia jak sobie dany user dopasuje stronę. Pewnie dało by rade dostosować ale ja aż tak się nie znam na tym. #-o No i widzę że raczej ciężkie to jest. Nie wiem jak z wymaganiami łącza ale js ciągnie procka równo. Ale dzięki za to.

Czyli temat dalej otwarty.


(jakubcjusz) #4

http://plugins.jquery.com/project/Cookie - wtyczka do JS'owej obsługi ciastek :slight_smile:

zapoznaj się dokładnie z jQuery i wtyczkami - nie są trudne w obsłudze, a przykłady pokazują jak ich używać. Ale zgadzam się, że JS ciągnie z procesora, a ten przykład jest szczególnie systemożerny. Co do wymagań łącza, to nie ma żadnych ekstra - tyle tylko, żeby przesłać dane - potem wszystko leci na komputerze usera. Pewnie w dziale wtyczek dla jQuery znajdziesz jeszcze coś lżejszego. A jeśli nie, to przy pomocy czystego jQuery można w miarę łatwo to napisać.

PS. Jeśli istnieje jakiś cms z taką funkcjonalnością, to jestem ciekawy jak to działa.