System crashuje po włączeniu maszyny wirtualnej

Witam. Mam problem, a mianowicie Win10 mi crashuje (pojawia się bluescreen) gdy włączam maszynę wirtualną (w szczególności Linuksa).
Czy ktoś by mi mógł podpowiedzieć, z czym to może być związane?
Specyfikacja sprzętu:
HP AiO 24"
Intel Core i5 8xxx
nVidia GeForce MX110
Intel UHD Graphics 4000 (chyba)
SSD M.2 256GB
HDD 1TB
16GB RAM

Kod błędu BSOD: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Wersja Windows 10: Insider 2004 Compilation 20215.1000

Podpowiedz chociaż trochę czego używasz do wirtualizacji, nie wiem też czemu dajesz xxxx w modelu procesora, nie podajesz czy w biosie masz opcje dotyczące wirtualizacji i czy są włączone.

Wirtualizacja jest włączona, to logiczne, do wirtualizowania używam Oracle VM VirtualBox, a xxx daję, bo nie znam konkretnego modelu procesora, wiem tylko, że ósmej generacji :wink:

Myślę, iż wina nie leży w BIOSie, ponieważ jest tam bardzo mało funkcji, (to desktop, nawet OC nie ma), lecz w systemie, ponieważ wcześniej nie crashowało (przed aktualizacją do obecnej wersji Insidera)

Do wersji Insider dodajmy.

1 polubienie

Tak, wiem, domyślałem się, że to przez wersję Insider, ale Insidera miałem od POCZĄTKU i się tak nie działo.

U mnie BSODy pojawiły się w przypadku wirtualnego XP, na 2 maszynach, jedna z Hyper-V (najpierw), druga bez (niedawno). Problem pojawił się tylko dla VirtualBoxa, pod Hyper-V wszystko OK.
Ponieważ potrzebowałem obsługi USB, przeniosłem się na fizyczny hp t5740 (~60 zł), i spokój :slight_smile:

Jednak ja potrzebuję maszyny wirtualnej

Nie używaj insidera. Zmiany w systemie mogą tu sporo nakopać i Oracle musi program do tych zmian dostosować.

Wiem. Miałem go usunąć, bo mnie z tym wkurzył po ostatniej aktualizacji, ale jak? Nigdzie nie widzę opcji usunięcia…