System-Czy da się zainstalować 64bitowy na 32 bit procesorze

Witam,

Da się zainstalować system 64 bitowy pod procesor 32? Czy w ogóle będzie dobrze komp chodził? Czy nie bardzo?

Pozdrawiam.

pytanie jedno i kluczowe jaki masz procesor???

Nie mam co do niego pewności najprawdopodobniej jest to 32 bitowy procesor. Ale nie mam 100% pewności. System instaluję u kolego bo chciał(Windows 7) Mogę dać 100% gwarancję że wersja box i legalna :slight_smile: Więc nie zgłaszać mi tu posta że jestem pirat.

Podaj jaki masz procesor

Dlaczego nie możesz podać jego typu? Rozstrzygniemy co to za procesor. Uruchom program CPU-Z i podaj jego dokładny symbol.

sciągnij i zainstaluj CPU-Z

to bedziesz wiedział jaki masz procesor…

bez tego nikto ci tutaj nie pomoże

No dobra ale co to za procesor ;D heh

Wersja box i legalna czyli już kupiona także jaką masz taką instalujesz :stuck_out_tongue: bo chyba legalnie nie można odblokować oryginalnej płyty aby instalować inne wersje niż się kupiło.

cpu-z --> http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

z tego co wiem to nawet nie rozpocznie się instalacja jeśli masz 32 bitowy a system 64 bity

i podaj jeszcze ile masz RAM’u bo czasami się nie opłaca instalowac 64x jak się mam mało RAM’u

EDIT

zadowolony nie spamuj takimi postami

Z tego co pamiętam teoretycznie istnieje możliwość instalacji 64-bitowego systemu operacyjnego na 32-bitowym systemie na warunkach:

  • Linux jako Xen hypervisor

  • system gościa uruchamiany z użyciem qemu ustawionym na emulację architektury x64.

Nie gwarantuję działania (o wydajności nie wspominając ;)), po prostu kiedyś gdzieś (zapewne w podręczniku qemu) czytałem, że możliwe jest takie zgranie Xen i qemu. Mogę się również mylić, bo pamięć już niestety nie ta co kiedyś…

Alternatywnie można go zainstalować w maszynie wirtualnej obsługującej emulację całego procesora. Bez wirtualizacji się nie da.

Mój procesor to Intel Dual-Core E5200 2x2.5GHz x64 nie wiem po co wam mój procek jak u kolegi na jego kompie będę instalował ten system. Właśnie chodzi oto że XP nie czyta 4GB ramu*, czyta tylko 2GB.

*- Pamięć RAM

“Twój” w sensie “ten, na którym będzie instalowany” system. Procesor z innego komputera (w tym przypadku “fizycznie” Twojego nas nie interesuje) W pierwszym swoim poście nic nie pisałeś na czyim komputerze będziesz instalował, więc każdy myślał, że o Twój chodzi.

Jeżeli masz możliwość sprawdzenia jaki kolega ma procesor (czyli instalacja CPU-Z, bo jeżeli komputer jest bez systemu to byłby problem ;]), to podaj tutaj jego nazwę.

Widocznie pozostali źle Cię zrozumieli. ;]

EDIT:

Czy przypadkiem wersja BOX nie posiada 32 i 64 bitowego systemu Windows 7?

Posiada. Mam obydwie wersje.

Procesor to: AMD Athlon 64 X2 3600+

Specyfikacja: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3600+

Instructions: coś tam… , x86-64, i reszta

Gdzie pisze coś tam i reszta to informacje o wydajności.

Możesz stawiać system x64…

Nie wiem czy pytanie w ogóle było poważne, bo wersja BOX ma obie wersje i sam procesor już w nazwie sugeruje, że jest 64-bitowy…

Z niektórymi pisać… Proste pytanie czy na tym procesorze da się zainstalować system Windows 7 x64. Oczekuję prostej odpowiedzi. Powód instalacji: XP nie czyta 4GB pamięci RAM.

Oczywiście, że 64-bit zadziała.

Aha. Czyli da się zainstalować system z tym procesorem. Jeśli tak to temat do zamknięcia.