System długo się ładuje a później zawiesza

(bones) #1

Witam.Mam problem z winXP.Od wczoraj system długo się ładuje,a później łapie zawiechę.Czasami działa normalnie,a czasem "zawiesi się" pulpit i nie działa nic,nawet kursor.Słychać wtedy jedno piknięcie biosu.Czy to może być problem zasilacza albo płyty głównej?

(pawcio1212) #2

jaki masz bios

(bones) #3

Wersja i data MS-7309v1.12/2009-02-23.

(pawcio1212) #4

mi chodziło o nazwę biosu a nie o wersje i date

http://active-comp.pl/bios.html

jeśli ami(jak włączysz bios to u góry jest napisane jaki masz bios) to problem z ramem

(bones) #5

Teraz już nic nie mogę zrobić.Po uruchomieniu kompa system cały czas się ładuje i nic sie dalej nie dzieje.Kości ramu były wymieniane miesiąc temu,bo się spaliły.

(pawcio1212) #6

po naciśnięciu włącznika naciskaj ablo f2 albo delet i tak wejdziesz w bios napisz jaki masz bios(u góry jest to napisane) i przywróć domyślne ustawienia biosu

(bones) #7

Nic nie mogę zrobić,monitor nie reaguje.Napewno znów spaliły się kości ramu,bo sa takie same objawy jak ostatnio.Co może być przyczyną spalenia kości ramu?

(pawcio1212) #8

może być coś z zasilaczem za duże napięcia albo skoki napięcia

albo może być coś na płycie uszkodzone

(Mrjuve) #9

Witam! Mam podobny problem więc nie chce rozpoczynać nowego wątku.

U mnie sprawa wyglądała tak, że po uruchomieniu komputera i "załadowaniu" Windowsa XP komputer bardzo wolno chodził. Nic nie można było uruchomić, a właściwie zachowywał się tak jakby cały czas system się ładował. Nie zawieszał się, ale jego reakcje były zerowe. Można było tylko ruszać kursorem. I trwało to w nieskończoność: 1 godzine, 2 godziny itd... Nic się nie zmieniało. Początkowo nie chciał nawet uruchamiać się w trybie awaryjnym (restart systemu przy próbie uruchomienia). Po dłuższym czasie udało mi się jednak uruchomic tryb awaryjny, w którym to zrobiłem przywracanie systemu. Po tym zabiegu udało mi się uruchomić normalnie XP. Nie chodził rewelacyjnie szybko, ale załadował się niemalże normalnie. Sprawdziłem system 3-ma (słownie: trzema) niezależnymi antyvirami. Żaden z nich nic nie znalazł. Zoptymalizowałem system tj. scandisc, defragmentacja, autostart itd. Komputer od tego momentu zaczął chodzić szybciej, ale wydaje mi się, że to nie jest wszystko.

Zrobiłem logi w OTL i System Repair Engineer2. Proszę przejżyjcie je:

OTL:

OTL.txt http://wklej.org/id/598200/

Extras.txt http://wklej.org/id/598209/

System Repair Engineer2:

SREngLOG.log http://wklej.org/id/598212/

Z góry dziękuję za pomoc!

(Dimatheus) #10

Hej,

Bardzo prawdopodobne. Gdy pojawia się problem z RAM'em, obsługa karty graficznej zostaje wstrzymana i na ekranie monitora nic się nie pojawia. Jeśli w komputerze masz więcej niż jedną kość RAM'u spróbuj usunąć jedną z nich i uruchom komputer. Sprawdź każdą z kości w innym slocie, by upewnić się czy uszkodzeniu uległa tylko jedna, czy obie. Jeśli tylko jedna, na drugiej komputer się uruchomi.

Tak jak pisał poprzednik - albo uszkodzona płyta główna, albo trefny zasilacz. Na początek podaj producenta i model zasilacza oraz dokładną konfigurację komputera z uwzględnieniem ilości napędów optycznych, dysków i dodatkowych urządzeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(bones) #11

To jest starszy komputer,a więc:

Zasilacz-Powertec 350

Płyta główna-MSI K9N6SGM

Procesor-AMD Sempron

K.graficzna-NVIDIA GeForce 6150 SE

Jeżeli jeszcze jest coś potrzebne to napisz.Dzięki.

(Dimatheus) #12

Hej,

Widzę, że edytowałeś posta. Wcześniej pisałeś, że masz jedną kość RAM'u. Jeśli tak, to spróbuj jeszcze przepiąć ją do innego slotu i odpalić komputer. Jaki będzie rezultat? Dodatkowo warto przetestować pamięć przy pomocy na przykład Windows Memory Diagnostic Tool. Ściągasz program i przy jego pomocy tworzysz bootującą dyskietkę bądź obraz płyty. Gdy utworzysz obraz płyty, wypalasz go następnie na CD przy pomocy na przykład ImgBurn. Z tak przygotowanej płyty uruchamiasz komputer i automatycznie ładuje się program testujący pamięć. Jeśli pojawią się jakiekolwiek błędy - oznaczone na czerwono - pamięć RAM jest uszkodzona. Oczywiście dla pewności należy pozwolić na przynajmniej 3 przebiegi testujące.

Przeczytaj uważnie, o co Cię prosiłem. Jaki dokładnie to procesor? Ile napędów optycznych, dysków i dodatkowych urządzeń czerpiących zasilanie z budy?

Pozdrawiam,

Dimatheus