System długo się uruchamia po formacie

Jeśli chcesz dokładnych danych to należałoby zrobić skanowanie w MHDD (jest w Hirens), ale w biosie zapewne będziesz musiał wyłączyć przełączyć tryb SATA (Disabled lub na IDE/Compatybil).

Możesz też ponowne zrobić skanowanie w HDD Scan.

Podaj model laptopa.

W sumie to chcę wiedzieć tylko orientacyjnie czy to coś dało. Nawet w niewielkim stopniu. Netbook to Asus VX6 :smiley: Dlatego chcę żeby jeszcze posłużył ;]

Hej,

Po wykonaniu zerowania uruchom program i sprawdź, czy ilość wolnych sektorów się zmniejszyła. Jeśli tak, mamy jakiś pozytywny skutek zerowania dysku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A można zaraz po zerowaniu zainstalować windowsa? Ponieważ potrzebuję kompa a jak już wcześniej pisałem jest to mój jedyny komputer w tym momencie. (do użytku ;])

Hej,

Tak, nic nie stoi na przeszkodzie, by po zerowaniu instalować od razu system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to przy okazji sprawdzę czy to coś dało “w praktyce” :slight_smile:

Edit: Już się prawie kończy. 97% jest. Czy jak się pokaże informacja “Disk … PASSED” oznacza to, że dysk został wyzerowany?

Hej,

A jesteś pewien, że puściłeś zerowanie dysku, a nie na przykład formatowanie bądź sprawdzanie kondycji? Troszkę za szybko i dziwny komunikat Passed - tak jakby przy sprawdzaniu kondycji dysku…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

nie chcę Tobie mieszać bo robisz innym programem,ale ja robiłem tym co podałem Activ@KillDisk

dysk 160GB wyzerował w 37 minut ,oczywiście można po tej operacji instalować system

Jestem pewny że puściłem zerowanie :slight_smile: Tak jak kolega napisał wyżej

Zerowanie włączyłem o 7:51 a skończyło się o 11:54, Czyli mniej więcej 4 godzinki i wychodzi na oko po 120GB/godzinę takie duże +/-.

Zaraz wpuszczę instalkę systemu z pendrive (całe szczęście pendrive mam 2 służbowe i 1 prywatny :D)

Edit:

Na razie zainstaluje system i zobaczę czy zmieniła się wydajność. Ew. puszczę ten Activ@KillDisk jutro.

Co do 160GB w 37 minut niemożliwe a jednak :smiley:

Hej,

Oki, rozumiem. Odniosłem błędne wrażenie, że operację puściłeś po jednym z ostatnich postów - stąd i moje zdziwienie. Ale skoro operacja trwa około 4 godzin, to jest pewne, że jest to zerowanie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hmm… Nie wiem, może to tylko złudzenie ale instalator rozpakował pliki szybciej niż przed zerowaniem. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Możesz potrzebować sterowników do SATA AHCI.

Pobierz http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePC/1215N/AHCI_V8_9_0_1023_tp2.zip i wypakuj na pendriva (podczas instalacji w momencie wyboru dysku możesz nie mieć żadnego dyski, wtedy wybierz załaduj sterownik i wskaż folder z wypakowanym sterownikiem).

Wygląd ***, parametry :frowning:

falcon89 , co to za słownictwo? Może po protu, że jest fajny!

Parametry jak parametry :smiley: Mi wystarcza i naprawdę w gierki można pograć :smiley: Gdyby nie Atom to na baterii by tyle nie trzymał :smiley:

Sterowników do SATA AHCI nie potrzebowałem :slight_smile: A dysk był w jednym “odłamku” nieprzydzielone miejsce - czyli wszystko OK :smiley:

Dodane 22.08.2013 (Cz) 10:47

Dodaję skan po zerowaniu i formacie. Wydaje mi się, że jest ciutek lepiej

HDD Scan:

a27901831df2e30dm.jpg

S.M.A.R.T:

9139182e4c2c4e55m.jpg

Proszę o napisanie czy jest poprawa?

Niestety ilość sektorów z czasem dostępu >500 ms prawie się nie zmieniła, ubyło trochę sektorów z czasem <500 ms.

Ogólnie dużo się nie zmieniło.

Dodane 22.08.2013 (Cz) 11:23

Dimatheus

Poniosło mnie trochę :roll:

A czy jakbym go wyzerował jeszcze kilka razy to byłaby możliwość że coś się zmieni czy tylko zaszkodzę?

Dodane 22.08.2013 (Cz) 12:47

OK. Temat do zamknięcia. Wiele z tego dysku nie pociągnie… :frowning:

Hej,

Myślę, że bardziej zaszkodzi. Tym bardziej, że po S.M.A.R.T’cie widać, że przybyło realokowanych sektorów - był 1, teraz jest już 8. Trzeba więc powoli szykować się do wymiany dysku.

Pozdrawiam,

Dimatheus