System długo się uruchamia po formacie

Witam. Od pewnego czasu użytkuję netbooka. W końcu trzeba było mu sformatować dysk :slight_smile: A więc zainstalowałem Windows 7 x64 z kluczem od spodu komputera i po instalacji wszystkich sterowników komputer zaczął się długo uruchamiać. Nie do końca wydaje mi się to słuszne ponieważ nawet przed formatem (tak mi się wydaje) było lepiej.

Specyfikacja:

Procesor: INTEL Atom D525

Karta graficzna:

> zintegrowana: Intel GMA 3150

> dedykowana: NVidia ION 2

Pamięć RAM: 4GB

Dysk twardy: 500GB

System operacyjny: Windows 7 x64

Liczę na Waszą pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam Adam

Spróbuj uruchomić system w Trybie awaryjnym i sprawdź czy będzie tak samo.

Wstaw raport z AutoRuns, uruchom program, wciśnij Ctrl+S, plik raportu wyślij na http://sendfile.pl/

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź. Ten raport z AutoRuns mam skopiować w trybie awaryjnym?

Obojętnie.

Witam.

W trybie awaryjnym komputer uruchomił się troszkę szybciej aczkolwiek dalej nie tak szybko jak powinien. Poniżej wstawiam link do AutoRuns.

http://sendfile.pl/43094/AutoRuns.arn

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć

A da się to uruchomić z pendrive? Ponieważ netbook nie ma napędu CD/DVD a jest to w tym momencie mój jedyny komputer.

Hej,

Oczywiście, że tak. Zajrzyj tutaj - wszystko opisano krok po kroku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Zamieszczam screeny z tego programu co miałem zrobić.

HDD Scan:

fe4be5734a10544bm.jpg

S.M.A.R.T:

f7318fb1a7b66200m.jpg

Pozdrawiam Agent_ONE

Masz dużo wolnych sektorów (mogą się zmienić w bad sektory).

W takiej sytuacji zalecane jest zerowanie (usunie wszystko z dysku).

A jak wykonać takowe zerowanie? Czy jest to zwykły format czy coś bardziej skomplikowanego?

Masz relokowane sektory, wykonaj kopię zapasową ważnych danych i miej na uwadze wymianę dysku.

Zerowanie jak sama nazwa wskazuje nadpisze dysk zerami i ta operacja powinna zniwelować wolne sektory.

Zalecam zrobienie kopii aktywacji Windows’a kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html

Ta operacja usunie wszystko z dysku, będziesz musiał zainstalować system (wykorzystując klucz z naklejki).

Możesz to zrobić przy pomocy narzędzia od producenta.

Uruchom laptopa z HirensBootCD, wybierz Dos Programs, Harddisk Tools i przewiń na następną stronę (More), wybierz Seagate SeaTools, zaakceptuj licencję (I Accept), wybierz Advanced Features i Full Erase.

W sumie to ja mało z tego rozumiem :slight_smile:

A czy zerowanie dysku jest bezpieczne?

Agent_ONE

jeśli cię interesuje sprawdź ta metodę

wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

tylko wszystko z dysku wykasuje :wink:

Oczywiście, że mnie interesuje i dobrze wiem, że wykasuje wszystkie dane :smiley:

A ile coś takiego może trwać?

wszystko jest opisane krok po kroku w instrukcji

No właśnie czytałem i nie mogę uwierzyć :smiley: W internecie czytałem że niektórym po 24h się dysk zerował.

A czy ten program jest bezpieczny dla dysku (nie dla danych)?

Hej,

Generalnie dużo zależy od samego programu, ale także od prędkości dysku, jego działania i kilku innych czynników. W przypadku jednego laptopa Max Data zerowanie dysku 160 GB trwało ponad 12 godzin.

Tak bardzo, jak i inne programy do zerowania dysku. Jest to operacja, która podobnie jak defragmentacja, dość mocno obciąża dysk. Zatem w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zwiększenia ilości uszkodzonych sektorów czy spadku wydajności urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to trzeba się zabrać do pracy :smiley: Co do programu to użyję jednak tego Seagate SeeTools ponieważ przetestowałem go wczoraj na bardzo starym komputerze właśnie z dyskiem Seagate.

A czy później po zerowaniu dysku da się sprawdzić czy to coś dało?