System długo startuje,nie można włączyć niektórych programów

Witam

Mój problem jest następujący:

Mam win xp na laptopie Asus:

Intel Pentium Dual Core T3200 2.00 GHz

3GB RAM

ATI Radeon HD 3470

Komp uruchamia się około 5 minut, z czego pierwsze 15 sekund wystarcza na załadowanie wszystkiego i przejście kilka razy paska windowsowego. Tutaj zaczynają się schody…po ładowaniu paska ekran jest czarny przez około 2 minuty, następnie napis “zapraszamy” widnieje przez kolejne 2 minuty, wreszcie z wielką łaską pojawia się pulpit i powoli ikony na pulpicie co zajmuje mu około 1 minuty.

Do tego niektóre programy jak np. winamp uruchamiają się około 3 minut, co nie jest normalne. Po uruchomieniu aplikację śmigają aż miło, najgorzej jest z ich rozruchem.

Ponadto system zawiesza przy próbie wejścia w defragmentator dysków i niektórych innych narzędzi.

Próbowałem już wszystkiego: skanowanie antywirusowe, antispyware, rózne programy typu HD Cleaner itp. czyszczenie rejestru, defragmentacja rejestru, defragmentacja dysku w końcu format dysku a nawet usuwanie partycji i tworzenie nowych.

Obecnie system jest świeżo po instalacji i problem istnieje cały czas…

Pomóżcie bo skończyły mi się pomysły na naprawę…

Spróbuj uruchamiać system naprzemiennie z jedną kostką pamięci RAM. Może być, że któraś z dwóch jest uszkodzona. Testy nie powinny potrwać dłużej niż pół godziny.

ok tylko jak odłączyć jedną z kości ?? bo nie za bardzo wiem

Odkręcić od spodu klapkę i wyciągnąć jedną z dwu kostek. Innymi słowy fizycznie trzeba wyciągnąć. Nidyrydy tego jakimś programikiem zrobić.

A są tam jakieś plomby ?? bo mój laptop jest na gwarancji i boję się o utratę.

A nie oddam go na razie bo odebrałbym go pewnie dopiero długo po świętach…

Pamięć jak i klapka przykrywająca nie są w 95% laptopów plombowane.

Dlaczego pytasz, zamiast sprawdzić?

Dodane 20.12.2009 (N) 22:38

Jest jeszcze jeden pomysł: http://www.dobreprogramy.pl/BootVis-Too … 11479.html

Zrób test tym narzędziem. Sprawdź, który moment najdłużej trwa w procesie startu windowsa.

Tylko, że choć w bootvisie zaznaczam żeby skanowało boot activity to po restarcie wyswietla mi tylko wyniki z Disc I/O i Process Created.

Jak to cholerstwo włączyć ?

Dodane 21.12.2009 (Pn) 21:34

aha, przypomniało mi się, że jakiś tydzień temu sprawdzałem tym bootvisem to wtedy jakimś cudem wyświetlił mi wyniki z boot activity i najdłużej zajmowało załdowanie “video”. Sterowniki niby mam poinstalowane

Spróbuj innego sterownika do grafiki. Z innym numerkiem.