System do gier na moim sprzęcie Vista 32 vs 64

Witam, pod którą Vistą gry będą wydajniejsze na sprzęcie z podpisu? Vista HP 32bit, czy 64bit? Zależy mi także na stabilności systemu.

Wiadomo, że na 32bit

Dlaczego? Bo przecież wszystkie gry są pisane pod system 32 bitowy, a w systemie 64 bitowym trzeba emulować ten system - co na pewno odbija się na wydajności.

Dlatego do gier lepsza będzie wersja 32 bit.

zakup 4GB ramu i korzystanie z windy x86 to jedna z głupszych rzeczy o jakich słyszałem:)

Ja w laptopie mam Seven 32 bit i jakoś mi wystarcza. I obsługuje mi w 100% 4GB ramu więc nie mów, że to zły pomysł dobrze?

(Sorry, myślałem o 64 bitach i po prostu przez pomyłkę to napisałem. Tak więc przepraszam za wprowadzenie w błąd)

A czemuż to nie może być 4GB RAMu?

RAM trzeba wkładać parami, czyli 2 lub 4 moduły. Przy 4GB system wykorzysta 3,5GB, a to sporo więcej niż gdyby było założone 2GB.

3GB trudo wsadzić w trybie duallchanell.

A pamięć DDR2 nie jest taka droga, by było szkoda kawałka niewykorzystanej.

Wiesz o czym Ty w ogóle piszesz? Wiadomo, że 64 bity obsłużą Ci nawet 16GB pamięci =D>

kubus94 - dla twej wiadomości x86 = 32 bity :roll:

Czyli wiesz o co teraz koledze chodzi?

Nie wszystkie gry bo gta4 jest optymalizowana pod 64 bit i 4rdzeniowe procesory a 64 bitowa wersja obsłuży w pełni 4gb ramu i więcej natomiast emulator 32 bitów w windows seven x64 jest dopracowany i nie spowalnia nic.

najlepszym rozwiązaniem było by gdyby kolega przetestował wersje rc w obydwu odmianach. Jednak pobranie jej ze strony Microsoftu nie jest juz możliwe.

[-X pokazuje że masz 4gb ramu ale zaadresować potrafi tylko ok 3z haczykiem (zależy od pamięci karty graficznej)

To w końcu co lepiej? Bo mam zainstalowaną na świeżo Vistę 64bit, ale mam także wersję 32bit i mogę przeinstalować?

najlepiej jak sam sprawdzisz:) część gier bedzie śmigac idealnie na 64 a inne będą lepiej na 32 tu nie ma jakiejś reguły, jednak nowe radzą sobie dobrze z 64 bitowym systemem

Na razie zauważyłem, że 64bitowy dłużej się rozkręca, jeśli chodzi o uruchamianie systemu.

A co 24s. to dla ciebie dużo ?

Dodane 20.09.2009 (N) 19:58

Przestań pierniczyć, bo systemy 64bitowe są wydajniejsze od 32bitowych.

RMK_99 - nie unoś się tak. Jeżeli ty masz 64 bitowy system nie oznacza to, że jest on najlepszy.

Systemy 64 bitowe są wydajniejsze, ale jeżeli są pisane na nie programy. A jak na razie to tylko garstka programów jest pisana pod takie systemy. Dlatego na razie bardzo często w użyciu jest “tryb 32bit” w tych systemach. A jak wiadomo, program działający w emulowanym środowisku nigdy nie będzie działał tak wydajnie jak w normalnym trybie.

Z grami spraw jest identyczna.

Teraz wszystkie programy ( może jakieś małe wyjątki są ) działają na systemie 64 bitowym.

Także nie wiem kto Ci takich bajek na opowiadał… [-X :^o

Działają dzięki emulowaniu trybu 32 bitowego. Gdybyś sobie to wyłączył, to większość programów nie będzie Ci działac.

Równie dobrze możesz powiedzieć że jak wyłączysz silnik to samochód nie będzie działał :wink: Nowsze gry i programy są tworzone pod obydwie architektury(po co robić gta4 jeśli nie działało by dobrze na większej ilości pomięci?). jeśli kolega nie bedzie grał w starsze gry to sądzę że x64 będzie dobre…