System drm w grach a neostrada

Mam neostradę i czasmi bywa tak że rozłącza mnie klika razy pod rząd jednego dnia. Czytałem trochę o systemie drm, w grach widziałem ( na youtubie) że ten savepoint jest ze 4 razy w całej grze. Co będzie jak rozłączy mnie podczas tego savepointa, muszę zaczynać znów od połowy gry? Lub jak rozłaczy mnie podczas grania? co się stanie, można kontynuować grę?

nie wiem gdzie ty czytałeś ale same bzdury wyczytałeś, co ma DRM do saveow w grze?? drm to takie ustrojstwo polegające na tym że podczas gry trzeba mieć stałe połączenie z internetem inaczej sobie nie pograsz, zupełnie jak byś grał w multi, a postęp w grze zapisywany jest przez sevy w grze a ich częstotliwość i ilość zależy już od samej gry, drm nie ma na to wpływu. a co będzie jak ci rozłączy? po prostu wywali ci gre i po ponownym połączeniu zaczynasz od ostatniego saveu w grze.

Dobrze by było jakbyś napisał o jaką grę chodzi.

Czytałem że save co jakiś czas musi zostać zapisany na serwerze np. ubisoftu, pojawia się wtedy komunikat cold play i wyjeżdza taka metaliczna blaszka. I zastanawiam się czy tu kłopotu nie będzie. Myślałem nad assasian creed brotherhood. Chcę kupić ale obwaim się DRM.

w assassin’s creed brotherhood i revelations nie ma już systemu drm tak samo w ac2 został zniesiony z powodu uciążliwości tego rozwiązania, jedynie przy pierwszej instalacji i weryfikacji klucza musisz mieć połączenie z internetem a później już podczas gry nie musisz mieć wcale a savy zapisywane są na dysku a nie na serwerze ubi.