System drm w grach a neostrada

(Bebok_2) #1

Mam neostradę i czasmi bywa tak że rozłącza mnie klika razy pod rząd jednego dnia. Czytałem trochę o systemie drm, w grach widziałem ( na youtubie) że ten savepoint jest ze 4 razy w całej grze. Co będzie jak rozłączy mnie podczas tego savepointa, muszę zaczynać znów od połowy gry? Lub jak rozłaczy mnie podczas grania? co się stanie, można kontynuować grę?

(azazel666) #2

nie wiem gdzie ty czytałeś ale same bzdury wyczytałeś, co ma DRM do saveow w grze?? drm to takie ustrojstwo polegające na tym że podczas gry trzeba mieć stałe połączenie z internetem inaczej sobie nie pograsz, zupełnie jak byś grał w multi, a postęp w grze zapisywany jest przez sevy w grze a ich częstotliwość i ilość zależy już od samej gry, drm nie ma na to wpływu. a co będzie jak ci rozłączy? po prostu wywali ci gre i po ponownym połączeniu zaczynasz od ostatniego saveu w grze.

(Spectatorx) #3

Dobrze by było jakbyś napisał o jaką grę chodzi.

(Bebok_2) #4

Czytałem że save co jakiś czas musi zostać zapisany na serwerze np. ubisoftu, pojawia się wtedy komunikat cold play i wyjeżdza taka metaliczna blaszka. I zastanawiam się czy tu kłopotu nie będzie. Myślałem nad assasian creed brotherhood. Chcę kupić ale obwaim się DRM.

(azazel666) #5

w assassin's creed brotherhood i revelations nie ma już systemu drm tak samo w ac2 został zniesiony z powodu uciążliwości tego rozwiązania, jedynie przy pierwszej instalacji i weryfikacji klucza musisz mieć połączenie z internetem a później już podczas gry nie musisz mieć wcale a savy zapisywane są na dysku a nie na serwerze ubi.