System komentowania

Szukam jakiegoś skryptu lub coś takiego do komentowania…

chodziło by mi o coś takiego że klikne Komentuj to się otworzy kolejna podstrona ale w tym samym oknie i bedzie można komentować ;p

nie chodzi mi o takie coś jak na prv.pl jest

http://www.compzone.org/art-4-System+komentarzy+wraz+z+administracj%C4%85+w+php-77.html

:google:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home.4/c/g/s/cgsm/www/portal/tabele.php on line 6

wyskakuje mi ;p

wpisalem host haslo login itp itd i nie idzie ;p

m@teo

kopiowałeś bezpośrednio z tamtej strony ?

bo wygląda,

jaky zawinęło wiersz …

I jakby po prostu powstała nowa linia,

która zawiera wyrażenie “komunikat” … (to jest normalnie komentarz, lecz mogło zawinąć wiersz i zrzuciło do następnej linii :P)

tak kod wygląda:

<?php

mysql_connect ("sql", "cgsm", "cgsmk700i!") or //staramy połączyć się z bazą danych

die ("Nie można połączyć się z bazą MySQL"); //jeżeli to się nie uda wyświetlamy stosowny komunikat

mysql_select_db ("cgsm") or //wybieramy bazę

die ("Nie można połączyć się z bazą komentarze");

mysql_query('CREATE TABLE 'komentarze' ('nr' TINYINT NOT NULL AUTO_INCREMENT, 'nick' TEXT NOT NULL, 'tresc' TEXT NOT NULL, 'data' TEXT NOT NULL, 'zatwierdz' TINYINT DEFAULT '0' NOT NULL, PRIMARY KEY ('nr')'); //tworzymy tabelę komentarze a w niej pola nr z atrybutem AUTO_INCREMENT, nick, data oraz pole zatwierdz z domyślną wartością 0 (czyli nie pokazuj komentarza)

mysql_query('ALTER TABLE 'komentarze' ADD UNIQUE ('nr');'); //ustawiamy atrybut unikalny przy polu nr

?>