System linux dla Dell gx 260

Witam!

Chciałbym was się poradzić w jednej ze spraw. Chce zainstalować system operacyjny linux i dokupic karte wifi(nie podjełem żadnych kroków do sprawy jaki model). W mojej oklolicy duzo jest sieci wifi (zabezpieczone). Moje pytanie jest takie czy Komputer Dell gx 260 optiplex pracuje dosyć wydajnie na Linux’ie ?? Czy Wiekszość kart wifi (Myśle o kartach na usb) pracuje na tym systemie ? Chciałbym prosić o wyrozumiałość i kilka mądrych propozycji !

Ps. Może ktos kożysta z kart wifi na tym systemie? Będę wdzięczny za kilka propozycji. !!

Dziekuje i Pozdrawiam Krz3pt()$

Witam.

Zajrzyj tutaj:

jaki-linux-wybor-dystrybucji-t188867-570.html?hilit=jaki%20linuks#p2220334 .

Może jeszcze zajrzyj tutaj:

http://best4linux.net/ .

Przeszukaj też dokładnie internet pod takim kątem:

http://forum.pclab.pl/topic/647227-Linu … owej-wifi/ .

W Ubuntu pracuje mnóstwo urządzeń. Co do karty wifi - najlepiej wybierz jakąś Atheros, bo najczęściej współpracują out of box.

OK dzieki. Moze podacie mi linki do linuxa z polska wersją jezykowa i dacie opis instalacji i ogarniecia tego systemu bo ja 1 raz mam stycznosc z linuxem

Zajrzyj tutaj:

http://www.ubuntu.pl/pobierz.php .

I tutaj pkt. 4:

http://start.ubuntu.pl/ .

Szukać informacji w internecie nie uczyli? Nikt Ci tu linków podawał nie będzie, przydatne linki masz podane w przyklejonym wątku na forum w tym dziale, wystarczy tylko tam zajrzeć. Każdą dystrybucję Linuksa da się spolszczyć.

Co do karty WiFi, to jak pisał kolega wyżej, najlepiej rozglądaj się z Atherosami, natomiast kart Broadcom, przynajmniej na razie, unikaj, póki co jest z nimi najwięcej problemów. Atheros wspiera nawet takie systemy, jak FreeBSD, z Broadcom pod FreeBSD to loteria. Może nie będziesz chciał używać FreeBSD ale warto wybrać taki sprzęt, który ma największe wsparcie.

Pozdrawiam!

A co sądzicie o karcie na USB TP-Link z anteną ?

Zwracaj uwagę na czipset, a nie na producenta karty sieciowej, bo to dwie różne rzeczy. Producent karty bierze czipset od innej firmy i montuje go w swojej karcie.

Pozdrawiam!

http://allegro.pl/tp-link-wn422g-promoc … 36201.html

przymierzam sie do tej karty co o niej sądzicie :wink:

Nie! Zdecydowane NIE. Nawet nie jest napisane jaki chipset posiada karta. Mozesz sprobowac, ale bedzie to loteria.

Krzeptos ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Na tych komputerach działają praktycznie wszystkie dystrybucje.

Zależy który model czy v1 czy v2

http://linuxwireless.org/en/users/Devices/USB

W obu przypadkach powinno działać, choć lepiej by było gdybyś trafił na drugą wersję (chipset atherosa)