System ma błąd NTFS

Nie wiem co dokładnie się w tym Pc-cie stało , wiem tyle , że wyskakuje błąd NTFS . Na komputerze były 3 systemy , ponieważ pewna osoba jak je instalowała wg nie myślała co robi . Następnie dowiedziałam się , że grzebał w “Mój Komputer” i coś z partycją robił , ale co to nawet nie wie sam , bo ciężko się domyślić . Teraz system się nie włącza , jest tylko napis na czarnym screenie aby zresetować komputer. Myślałam nad zainstalowaniem ponownie systemu . Gdy wsadziłam płytę CD od XP to na początku było wszystko okej format szedł jak burza , ale potem wyskoczyło że nie ma tego pliku NTFS i jak próbowałam tam skopiować nic nie działało , pominąć też próbowałam nic . Teraz nigdzie nie chce włączyć . Może ktoś mądry wyjaśni co mogę zrobić w tej sytuacji … Proszę o język normalny , ponieważ ja zaczęłam już dawno przygodę z PC-tami , ale jak na razie się uczę . Więc proszę pisać jak czegoś nie zrozumie to zgłoszę się ; ) Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

PS: Czy możliwe że dysk się popsuł ? Co do tych 3 systemów do były : Vista,7 i XP . Żaden nie przyjmuje się .

Pewnie uwalone partycje czy przez formatem próbowałaś wywalić wszystkie partycje i utworzyć je na nowo ?:slight_smile:

Tak jasne wszystko porobiłam . Okazało się , że system z którego mogłam normalnie sformatować to był Vista . Wszystko już jej okej . Dzięki :slight_smile: