System ma problemy ze startem

Od kilku dni mam taki problem: włączam komputer, widzę, że na samym początku w “Primary Master” widnieje mój dysk, jednak w następnym oknie pojawia się napis:

Mogę kilka razy wcisnąć Enter, ale nic to nie da. W takim wypadku udaje mi się dostać do systemu sposobem: wkładam płytę instalacyjną Windows XP, wciskam Enter, pojawia się napis, by coś wcisnąć, aby kontynuować ( jednak nic nie wciskam ), jak napis zniknie system ładuje się normalnie i płytę można wyciągnąć. Idzie to jakoś naprawić?

Zacznij, przede wszystkim, od reinstalacji WINDOWSA. Jak będzie wyskakiwało, naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić rozruch z płyty, czy coś takiego to naciśnij ten klawisz.

  1. To jest właśnie WINDOWS.

  2. Możliwe, że padł dysk.

  3. Sprawdź kable, dochodzące do dysku, może spróbuj podłączyć inne.

Dodane 09.02.2010 (Wt) 19:19

Bardziej obstawiał, bym na system, lecz najpierw jeszcze przed reinstalką WINDY sprawdź, tak jak ci mówiłem kable, od dysku, a jak to nie pomoże to REINSTAL WINDOWS. :slight_smile:

Windows jest nowy, więc to raczej nie on. Co do dysku to jest raczej sprawny, bo na innym robił dokładnie tak samo…

Tak jak mówię, sprawdź jeszcze kable ( zasilanie i ten drugi ) od dysku, i ewentualnie zresetuj ustawienia bios.

  1. reset bios

  2. może być problem z MBR dysku, też ostatnio się spotkałem z czymś takim, jak ruszałem normalnie to błąd dysku, a jak z jakieś boot-owalnej płyty, żeby poszedł i stamtąd uruchomienie systemu to system wstawał.

można zrobić format dysku wcześniej jakimś Partition Magicem, potem po formacie zrobić update MBR dysku i update boot.ini. i dopiero system postawić, mi takie działanie pomogło.

Dysk nie był w idealnej poziomej pozycji. Wyprostowałem go i teraz działa bez problemu! Dziękuję za wszystkie rady :slight_smile: