System ma problemy ze startem


(PC174) #1

Od kilku dni mam taki problem: włączam komputer, widzę, że na samym początku w "Primary Master" widnieje mój dysk, jednak w następnym oknie pojawia się napis:

Mogę kilka razy wcisnąć Enter, ale nic to nie da. W takim wypadku udaje mi się dostać do systemu sposobem: wkładam płytę instalacyjną Windows XP, wciskam Enter, pojawia się napis, by coś wcisnąć, aby kontynuować ( jednak nic nie wciskam ), jak napis zniknie system ładuje się normalnie i płytę można wyciągnąć. Idzie to jakoś naprawić?


(Skkyter 1) #2

Zacznij, przede wszystkim, od reinstalacji WINDOWSA. Jak będzie wyskakiwało, naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić rozruch z płyty, czy coś takiego to naciśnij ten klawisz.

  1. To jest właśnie WINDOWS.

  2. Możliwe, że padł dysk.

  3. Sprawdź kable, dochodzące do dysku, może spróbuj podłączyć inne.

-- Dodane 09.02.2010 (Wt) 19:19 --

Bardziej obstawiał, bym na system, lecz najpierw jeszcze przed reinstalką WINDY sprawdź, tak jak ci mówiłem kable, od dysku, a jak to nie pomoże to REINSTAL WINDOWS. :slight_smile:


(PC174) #3

Windows jest nowy, więc to raczej nie on. Co do dysku to jest raczej sprawny, bo na innym robił dokładnie tak samo...


(Skkyter 1) #4

Tak jak mówię, sprawdź jeszcze kable ( zasilanie i ten drugi ) od dysku, i ewentualnie zresetuj ustawienia bios.


(michalk) #5
  1. reset bios

  2. może być problem z MBR dysku, też ostatnio się spotkałem z czymś takim, jak ruszałem normalnie to błąd dysku, a jak z jakieś boot-owalnej płyty, żeby poszedł i stamtąd uruchomienie systemu to system wstawał.

można zrobić format dysku wcześniej jakimś Partition Magicem, potem po formacie zrobić update MBR dysku i update boot.ini. i dopiero system postawić, mi takie działanie pomogło.


(PC174) #6

Dysk nie był w idealnej poziomej pozycji. Wyprostowałem go i teraz działa bez problemu! Dziękuję za wszystkie rady :slight_smile: