System ma za mało pamięci wirtualnej

Prosze poradzcie co najlepiej zrobic w takim wypadku, gdy pojawia mi sie ten komunikat:

“System ma za mało pamięci wirtualnej. System Windows zwieksza rozmiar pliku stronicowania pamieci wirtualnej. W czasie trwania tego procesu, może wystapic odmowa na żądania pamięci niektórych aplikacji.”

co by zrobic aby nie pojawialo mi sie to w przyszlosci

pozdrawiam

Zwiększyć rozmiar pamięci.

Jaki masz system i ile masz RAM-u?

W XP: System > Zaawansowane > Wydajność > Zaawansowane.

Z reułu ustawia się 1,5 raza więcej niż posiadany RAM.

Jednak, gdy masz 512 lub więcej MB, plik wymiany jest zbędny.

poprostu ustaw na stale rozmiar pliku stronicowego jesli masz 256MBx1,5

czyli 384 ustawiasz jesli masz wiekszy dysk (i niedbasz o miejce az nadto to x2= 512 jesli masz 512x1,5 = 768 to absolutnie wystarcza do komfortowej pracy

pozniej nawet bedzies mogl z defragmentowac taki plik stronicowy

zmienajac mu konckowke i defrgmentujac dysk ,a potem powracasz ustawiasz mu poprzedni i tyle :wink:

Mam Windowsa 2000 i 128 ramu. A gdzie to sie ustawia ?

poradzcie prosze gdzie znajde te ustawienia?

tz ze nie trzeba kupowac ramu?

Nie musisz dokupytać ramu. Ten temat był wiele razy przerabiany…gdybyś poszukał na forum,to wszystkiego byś się dowiedział. Ustawienia te znajdziesz tam gdzie podał dedalus,gdy już wejdziesz w nie wybierz dysk na którym masz system i zaznacz opcję “Rozmiar niestandarowy” następnie w dwóch okienkach wpisz (najlepiej 256).Następnie kliknij “ustaw” i “OK”. Potem resetniesz tylko kompa.

Pozdrawiam!

128 ramu to mało radzę zakup przynajmniej drugiej kości 128 a dla komfortowej pracy nawet 256

Witam.

Po prostu zwiększ liczbe RAM.Dokup sobie jeszcez jedną kośc po 128 MBRAM i bedzie ok.

I chyba karta graficzna ma coś do tego

karta AGP wykorzystuje zasoby ramow wiec jesli masz karte graficzna ktora ma 128MB lub wiecej to spokojnie mozesz ustawic 64MB bo chyba sie niemyle automat. jest 128 przydzielone czyt. nizej.

wchodzisz do Bios i przy starcie kompa (DEL) potem

–Advanced chipset features-- i masz opcje z AGP (Agp Timing control )

moze to byc inaczej troszke nazwane ,ale ogionie (AGP Timing)

i --Agp Aperture size-- przydzilasz 64

i masz tym sposobem 64 MB wolne dla systemu

poprostu nema sensu az tyle przydzielac karcie graficznej dla obrobki textur tyle ramu

czyste marnotractwo bo chyba niekorzystasz z programow w openGL ktore ta pamiec wykorzystuja przy scenach renderingu np.

Witaj

Możesz trochę zwolnić pamięć, poprzez wyłączenie dzwięku przy starcie, jak masz 128 RAM ustawa pamięć wirtualną na 256, wyłącz wszystkie niezbędne programy z grupy startowej oraz ustaw w BIOS-ie szybkość odświeżania.

Witam!Czy sposob podany przez Kamcia_18 jest taki sam przy komunikacie - Ponad polowa pamięci fizycznej jest dostępna dla AGP. To może zmniejszyć wydajność. Dzieki,pozdrawiam

Jak dla mnie jedyne rozsądne rozwiązanie. :smiley: