System muli - ale tylko na jednym użytkowniku

Witam! Problem w zasadzie jest opisany w tytule… Na koncie administratorskim, z którego korzystałem rzadko, system uruchamia się w moment. Na ograniczonym odpala się pasek narzędzi, komunikator tlen i potem długo, długo nic(przy czym tlen jest oparty na natywnej belce, więc przez czas “zamulenia” nie odpowiada), nic opartego na natywnych belkach nie da się uruchomić (Mozilla, foldery), natomiast np.gry, AIMP się uruchamiają - i to prosto z menu “Start”, bo te się nie zawiesza (!). Gdzie powinienem szukać problemu? Nie chcę tworzyć nowego użytkownika, bo nie bardzo chciałbym tracić większości ustawień i plików (część uratowałbym przez migwiz.exe).

Sprawdź co się uruchamia przy starcie systemu i powyrzucaj niepotrzebne programy,przeskanuj komputer dobrym antywirusem

Ultramon, Samurize, Tlen i Comodo IS. Aplikacje od IBM. Tyle to sam zrobiłem, wyczyściłem wszystkie wpisy z “File not found” w programie Autoruns, nic nie pomogło. To nie zależy chyba od uruchamianych programów, na obu użytkownikach są takie same. Jaki skaner online skasuje znalezione infekcje?