System na Już "Ubuntu 12.04 czy 13.10" jest sens?

Witajcie, wiem że 14 kwietnia wychodzi ubuntu 14.04 LTS, ale do tego czesu nie mogę być bez systemu, a wole być legalnym użytkownikiem niż piracić Łindowsa…

 

Byłem posiadaczem debiana, niestety sprawiał mi problemy stare jajko itd ale do rzeczy.

 

 

Co wybrać na dzisiejszy dzień, ubuntu 13.10 czy 12.04 LTS ?

 

Co lepiej będzie się sprawować na moim systemie, i czy to ma sens na mój sprzęt ubuntu?

 

Wykorzystanie, edycja graficzki GIMP

Przeglądanie internetu wszelkiego rodzaju

Gry 2d retro, mało wymagające, które posiadam na steam

Pisanie tekstów

 

Uzywałem chwile testowej wersji 14.04 al sprawiała niesamowite problemy więc to odpada.

 

Mój sprzęt

SPECYFIKACJA TECHNICZNA PC:

PROCESOR
AMD ATHLON II 240 (B22) 2X2800  5600MHz 2MB L2 CACHE 45NM
PŁYTA GŁÓWNA
AMD 785G CHIPSET
PAMIĘĆ
4GB (4096MB) DDR3

DYSK
250GB SATA 2
SFORMATOWANY BEZ BAD SECTORÓW

NAPĘD
NAPĘD  DVD
KARTA GRAFICZNA
AMD RADEN HD4200 1GB  
FULL HD + 2X PCI-E X16

KARTA MUZYCZNA
REALTEK HD AUDIO CONTROLLER
KARTA SIECIOWA
GIGABIT LAN
10/100/1000 MB/S
PORTY
4X DDR3 , 3X SATA2 , 2X PCI-E X16 , 

PORTY ZEWNĘTRZNE:
8X USB 2.0 , LAN RJ45 , VGA DSUB ,
DISPLAY PORT , 4X AUDIO , COM RS-232 , 
ESATA

Czy na nim ubuntu będzie chodziło przyzwoicie? czy to za słaby sprzęt na ten system ?

 

 

Pozdrawiam

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać odpowiedniej korekty postu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza

Zainstaluj 13.10, będziesz miał tylko jedną aktualizację do 14.04, z 12.04 będzie trochę więcej zabawy i różnie to się może skończyć. W czasach, gdy korzystałem z Ubuntu, aktualizowałem z 10.04 do 12.04 i problemów nie było, ale z tym bywa różnie, jeśli chodzi o Ubuntu.

Możesz napisać co to za problemy z Debianem? Może szkoda tracić czas na migrację na Ubuntu.

Spowodowane jest to bardziej moim lenistwem niż włożoną pracą, od systemu wymagam działania bez koniecznej kompilacji w konsolce…

 

Myśle że na dziś 13.10 później 14 lts, mam starą grafikę i z sterami jest problem nowe jajko może go rozwiązać a ubuntu korzysta z paczek SID

 

co o tym myślisz ?

 

Im nowsze jajko tym lepiej chyba dla mnie i mojego sprzętu.

 

Świeżak ubuntu 13.10 wykorzystuje od 300 do 400mb ram z uruchomionymi programami w tle nie przekracza 1 gb

 

to chyba nie jest zły rezultat.

Zainstaluj 14.04 lts: http://releases.ubuntu.com/14.04/ i system sam zaktualizuje się do wersji finalnej :slight_smile:

14.04 w wersji beta2 jest o wiele stabilniejsza niż 12.04 lts. Sam używam od jakiegoś czasu ubuntu w tej wersji (14.04) i praktycznie zero problemów.

Właśnie…

 

Ty nie miałeś roblemu, sam musze przyznać że chodzi szybciej, ale sprawiał mi niestety kłopoty dlatego czekam na finał :slight_smile:

 

Obecnie siedze na 13.10

Ja bym poczekał do wydania finalnej wersji 14.04, to już jakoś na dniach. A obie te wersje są edycjami z długim wsparciem - zatem wystarczy na kilka lat. Kwestia czy jest w ogóle sens przesiadać się na 14.04 z 12.04, jeśli ten pierwszy działa poprawnie i ma wsparcie do 2017 roku.

eby system, kady chodzi ok dla pewnoci wczoraj dokupiem jeszcze 4GB ram co daje mi równo 8GB

 

Więc czekam na wydanie 14 lts i instaluje :slight_smile: