System na minikompa, mało ROM

utorrent potrzebuje środowiska graficznego, Najlepszy był by torrent via cli (command line)

np taki rtorrent

pozdrawiam

jak by co to pisz :slight_smile:

Zainstalowanie linuxa ubuntu serwer to prost jak instalacja office :slight_smile:
A na windowsach nic tam nie zdziałasz. A 5V do zasilenia powinno się z gdzieś znaleść

znalazłem coś takiego
link

instaluje win 7 live usb, zerknę czy ruszy, jak zadziała kupie te przejściówka i jakiś mały dysk 2.5" i zobaczę co mi się uda

o znalazłem to
link

moge podłaczyc pod to i miec zasilanie sata? oznaczone jako dc_in

Nie, raz że tam pewnie powinno być +12V, a w gnieździe SATA są też inne napięcia, dwa jak sama nazwa wskazuje (DC_IN) jest to gniazdo którym dostarcza się zasilanie do płyty.

A co to są za piny ? Czy to nie jest 5V do dysków ?

Jakie zasilanie, do jakich dysków? To jest ThinClient, któremu konstrukcyjnie bliżej do ZERO Clienta. Tam nie przewidziano rozbudowy sprzętu w takich celach, bo nie takie jest jego przeznaczenie. To nie jest komputer, do którego ktoś ma się łączyć, tylko komputer, za pomocą którego się łączysz. Popatrz na ceny ThinClientów po sieci i zrozum, dlaczego Twój plan jest bezsensowny.

Przecież ci napisałem wyżej, to nie wyjście zasilania a zasilanie płyty głównej, podłączasz tam zasilacz.
Dyski też napędza zasilacz.

Ale gniazda sata są ??? Czy kolega na fotkę nie patrzy ?

To zrób jeszcze fotkę tylnej ścianki tego komputerka, tej z wszystkimi gniazdami wejściowymi.

BloodyEyes komp jak komp , ma procek, ram wiec da się uruchomić. jak uruchomię Windowsa zobaczymy

#welon
nie wiem , nie opisane ale chyba nie , tylko 2 “igły”

#Astor44

Jak sie chce to można :love_you_gesture::love_you_gesture:

teraz myślę czy jest sens kupować dysk na sata , mam 500 GB 2.5" usb dysk. mogę na nim postawić windowsa , a kupie sobie jakiś inny na kopie co są na starym