System na Sata II

Usuń wszystkie partycje.

Podczas instalacji stórz jedną systemową partycje, o takiej pojemności jaką chces mieć.

Jesli dalej to samo, zmień kabel SATA.

nawet gdyby sklep Ci nie pomoże ja dałem kompa to nie pomogli a dotego powyciągali mi taśmy ide (Grodziski komputronik)

Ovitz

Widzę, że nie wykonałeś tego co napisałem. Te dane z BIOSU, które podałeś to nie te. Natomiast w opcji Access Mode nie zmieniaj na Large skoro jest tylko to. Sprawdz jeszcze na wszelki wypadek czy masz w Advanced lub Advanced BIOS Features wyłączoną opcje Virus Warning lub Anti-Virus Protecting. Jak to masz to ustaw na disabled.

A jak nie masz w ogóle takich opcji to sprawdz jeszcze w NVRAID Configuration czy jest ustawione na Disabled.

Jezeli tak to (pod warunkiem, ze dobrze ustawione są kombinacje zworek Master i Slave) sprawdz czy tryb kontrolera SATA jest ustawiony na standard lub odwrotnie. Jak to będzie OK i nic z tego to włóz płytę z Windowsem, wejdz do Konsoli Odzyskiwania, usuń partycje, wydaj polecenie fixboot i restart. Sprawdz czy po utworzeniu dwóch partycji (za pomocą płyty Windows XP SP2) będzie się instalował. Aha i przy tworzeniu partycji systemowej ustaw ją na aktywną.

Jezeli tez nic z tego to trzeba wyzerować MBR i sprawdzić czy nie jest uszkodzony sektor rozruchowy ale to juz serwis.

W ostateczności aktualizacja BIOSU

Oto co zrobiłem:

  • Aktualizacja Biosu z 0301 na 0601 - nie pomogło

  • Partycja 20GB na system - tez nie pomogło

  • Bawiennie sie w Biosie w Disable i enabled - też nic nie dało

  • Dopiero w Access mode Zmienninie na Large pozwoliło mi zainstalowac Windowsa :slight_smile:

Jak do tej pory wszystko chodzi tak jak należy więc nie narzekam.

Dzięki wszystkim którzy chcieli pomóc a najbardziej Robinhio

bo w pewnym sensie dzieki Niemu to działa :smiley: