System news-ów na stronie z własnym szablonem

Witam!
Pewnie jest to oklepany tema ale mam pytanie dla osób które siedzą w temacie.
Jak w najprostszy sposób na własnym szablonie strony zrobić dla osób niekumatych system new plus ewentualnie inne zakładki z prostymi artykułami + dodanie zdjęć.
Chodzi mi coś z panelem administracyjnym jak w Joomla ale żeby nie korzystać z szablonu pod ten system. Z pewnością w Joomla się tak da ale jakby ktoś z przykładem albo z dobrym manualem się podzielił będę wdzięczny. A może ktoś ma inny sposób.

To ja proponuję skorzystać z Wordpressa niż samemu to pisać… :wink:

To zależy co chcesz osiągnąć? Czy chodzi ci o naukę i chęć zrobienia czegoś z satysfakcją że to jest mój wytwór w 100%, czy może masz inny cel. Mam na swojej stronie coś takiego o czym piszesz w 100% wymyślone własnoręcznie. Dla profesjonalistów będzie to z pewnością bardzo prowizoryczne, ale mnie zadowala że nie korzystam z żadnych gotowców tylko sam coś wymyśliłem używając PHP mimo nie najmłodszego wieku :slight_smile:

Chce pójść po jak najmniejszej linij oporu. Chyba pójdę w tą stronę że zainstaluję Joomle gdyż wg mnie ma łatwiejszy interfejs do dodawania artykułów dla użytkownika a potem wstawię kod swojego szablonu w ten domyślny co jest. I powinno wystarczyć dodanie kodu: <jdoc:include type=“component” /> abym zobaczył artykuły z Jommla. No i chyba na początku trzeba wstawić coś aby Joomla wczytała szablon.

Już dawno z Joomlą nie pracowałem ale nie wiem czy to nie za duża kobyła na Twoje wymagania :wink:

Jest tak samo duża jak Wordpress

<jdoc:include type=“head” /> - dodaje potrzebne potrzebności - do umieszczenia w sekcji < head >
<jdoc:include type=“component” /> - sprawia, że pojawia się treść artykułów
<jdoc:include type=“modules” name=“main” /> - tworzy miejsce na dodanie modułu

Joomal ma też opcję instalacyjną blog więc można to zmniejszyć… ale jakby ktoś miał gotowca z samymi artykułami, ewentualnie podział na kategorie to byłoby miło - no i oczywiście panel do wprowadzania dla laików.