System newsów- kompletny idiota!

Kurcze ja nawet nie wiem jak sie za to zabrać a chce to zrobić… No wiem że idiota ze mnie no ale…

Trzeba mieć jakiś program do PHP?? Czy można zrobić to w Html żeby założyc system newsów? Czy mógłby mi ktoś to jakoś bardzo dokładnie powiedzieć jak umieścić sobie system newsów na mojej stronie? Tylko tak dokładniej niż dziecku… Bo to co napisane jest w Readme to za bardzo nie wiem.

Pomoże ktoś? Proszę :mrgreen:

Zazwyczaj systemy newsów są w PHP, ponieważ PHP jest bardzo funkcjonalny…

Aby zamieścić system newsów w PHP potrzebujesz serwera z PHP i zazwyczaj strony w PHP. Możesz sam napisać skrypt systemu newsów ale to wymaga znajomości języka PHP więc chyba ten wariant odpada, więc pozostają gotowe skrypty. Wejdź na jakąś stronkę na której są zamieszczone różne systemy newsów i ściągnij sobie jakiś, potem przenieś na serwer pliki skryptu i w pliku readme będzie mała instrukcja. Będzie w nim pisać jakim katalogm i plikom nadać jakie atrybuty (prawa dostępu. zazwyczaj dla plików to 666 a dla folderów 777). W pliku readme będzie również kod do incudlowania który będziesz musiał wkleić na strone na której chcesz aby były newsy. Np. będzie taki kod:

<?

include("$newspath/show.php");

?>

I będziessz musiał w nim podać ścieżkę do pliku z newsami (w tym przypadku jest to plik show.php)

Pod zaincudlowaniu pliku i nadaniu atrybutów (o ile wszystko dobrze zrobisz) będzie dobrze chodzić…

PS. Zazwyczaj trzeba wklejać bez slasha (mówie o kodzie $)

Najlepiej jest skorzystać z gotowego skryptu. Polecam Comboy News. Tam jest plik readme, który poprowadzi Cięprzez instalację.