System newsów


(Blood King) #1

Mam swoją strone http://republika.pl/korai/new/ i chciałbym do niej dać system newsów napisany w php. Chciałbym aby on był wyświetlany gdzie jest główne "okno" strony czy tam gdzie znajduje sie ten tekst

I chciałbym aby ten skrypt nie wykorzystywał MySQL. Może ktoś taki skrypt polecić i powiedzieć jak go zainstalować i powiedzieć co zrobić krok po kroku aby newsy sie wyświetlały tam gdzie chcem?


(Ickmetan) #2

psnews


(Blood King) #3

A jak to zainstalować i skonfiguraować pod moje wymogi?


(adam9870) #4

Ja polecam ten skrypcik

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 424#501424

Ja z niego korzystam i uważam, że jest ok. Może nie jest jakiś zaawansowany ale na prostą stronę powinien wystarczyć. Kod który jest do wklejenia do pliku news.php wstawiasz do komórki w której mają być newsy. Jeżeli ten skrypt newsów będzie wstawiony na stronie o innej nazwie niż newsy.php to w pliku pagesclass.php będziesz musiał pozmieniać tam gdzie jest newsy.php na nazwe strony na której wstawisz (inaczej nie bądą następne strony z newsami na tej stronie co kod wstawiłeś).

PS. U Mnie źle wyświetla tekst w newsach więc proponowałbym zapisywac polskie znaki takie jak ś czy ć wg. tej tablicy :slight_smile:

http://webdesign.art.pl/atelier/ISO_8859-2.html

Plik readme jest :wink: