System nie był w stanie dokończyć formatowania

(Marcinkozikowski15) #1

Witam!

Wpadła mi w ręce mp3. podłączam ją do kompa i ok pokazuje się dysk. Gdy próbuje w niego wejść to pokazuje się informacja że dysk trzeba sformatować - klikam ok. Pasek postępu dochodzi do końca a później pojawia się komunikat system nie był w stanie dokończyć formatowania "system nie był w stanie dokończyć formatowania". Proszę o pomoc. Próbowałem rówież programem HPUSBFW lecz wyskakuje Error "device media is write-protect". Co to oznaczai jak zrobić ten format?

(niezDarek) #2

a nie masz przypadkiem otwartego jakiegoś okna dialogowego dysku wymiennego ??

(Marcinkozikowski15) #3

Napisałem przecież że gdy próbuje wejśc do zawartości dysku to wyskakuje komunikat o konieczniści sformatowania dysku.

(niezDarek) #4

chodzi mi o to że może masz włączony komunikat że należy sformatować gdzieś w tle,

spróbuj z pod wiersza poleceń sformatować

wpisując

format X:/FS:FAT32

lub

format X:/FS:FAT

albo

format X:/FS:NTFS

ewentualnie tym programem

http://download.chip.eu/pl/USB-Disk-Sto ... 76939.html

(Marcinkozikowski15) #5

Nie działa ani ten sposób ani drugi co do drugiego to pisałem że użyłem tgeo programu i wyskakuje błąd Error "device media is write-protect". Jakieś inne propozycje?

(niezDarek) #6

a w jakim systemie plików jest pendrive ?? spróbuj sformatować pod linux'em

(Marcinkozikowski15) #7

Pokazuje że system plików RAW . Z Linuksem nie jestem jeszcze obeznany ale popróbuje może jakaś instrukcja?

(niezDarek) #8

odpalasz przez LiveCD np. ubuntu i po prostu wchodzisz na dysk wymienny i formatujesz

(Marcinkozikowski15) #9

Ale nie ma tam opcji formatuj (zresztą to jest w ENG ;p) jaką opcję mam wybrać bo nie za bardzo łapie :? Znalazłem jakiś program który widzi te mp3 tyle że widzi je jako 256 mb a to jest 1gb Gparted rówież widzi ją jako 256 mb Dlaczego?

-- Dodane 02.03.2009 (Pn) 21:43 --

Zauważyłem że format plików jest nie FAT nie NTFS tylko RAW może to coś pomoże...

-- Dodane 08.03.2009 (N) 13:11 --

problem rozwiązany :lol: pomógł mi Rokko. Sformatowałem z poziomu WIndowsPE.