System nie chce się uruchomić po włożeniu drugiego dysku

Witam,
Posiadam dysk systemowy SSD wszystko było porządku do czasu gdy chciałem podłączyć swojego HDD’ka na którym sa moje prywatne pliki-system nie chciał się w ogóle załączyć ( wszystkie podzespoły działały ale na monitorze nic ). Kiedyś miałem podobny problem,podłączyłem hdd i zostawiłem kompa na 12h dołączonego od zasilania po czym wstał.
Jaka może być przyczyna ze nawet po odpięciu hdd system nie chce wstać od razu?

Zostawiłem kompa na 12h

Przyznam, że masz cierpliwość :slight_smile: rozłożyłbym go na części jakby nie wstał po 5min :slight_smile:

W biosie wszystko OK nie masz jakiś wpiętych penów, cd w napędzie może chce coś zbootować i w tym problem??

Nic nie mam wpiętego. Co do biosu to nie wiem bo nawet nie mogę wejść do niego.

Jakiś konfig płyta główna/model laptopa. Teraz nie ma nic na monitorze czy jak? Jak odepniesz dwa dyski to nadal nie wstaje komp?

Dobra, wstał. Jak? nie mam pojęcia co jest przyczyną. Zacząłem odłączać wszystko po kolei. Zacząłem od grafy i niby system wstał ale z informacją żebym ją podpiął i na następny celownik wleciał napęd DVD ( nie wiem dlaczego akurat on bo nie dawałem mu żadnego powodu czemu miał by być on winny) i system wstał i śmiga wszystko.