System nie chce się uruchomić po włożeniu drugiego dysku

(asdf0st) #1

Witam,
Posiadam dysk systemowy SSD wszystko było porządku do czasu gdy chciałem podłączyć swojego HDD’ka na którym sa moje prywatne pliki-system nie chciał się w ogóle załączyć ( wszystkie podzespoły działały ale na monitorze nic ). Kiedyś miałem podobny problem,podłączyłem hdd i zostawiłem kompa na 12h dołączonego od zasilania po czym wstał.
Jaka może być przyczyna ze nawet po odpięciu hdd system nie chce wstać od razu?

(mrFreeze) #2

Zostawiłem kompa na 12h

Przyznam, że masz cierpliwość :slight_smile: rozłożyłbym go na części jakby nie wstał po 5min :slight_smile:

W biosie wszystko OK nie masz jakiś wpiętych penów, cd w napędzie może chce coś zbootować i w tym problem??

(asdf0st) #3

Nic nie mam wpiętego. Co do biosu to nie wiem bo nawet nie mogę wejść do niego.

(mrFreeze) #4

Jakiś konfig płyta główna/model laptopa. Teraz nie ma nic na monitorze czy jak? Jak odepniesz dwa dyski to nadal nie wstaje komp?

(asdf0st) #5

Dobra, wstał. Jak? nie mam pojęcia co jest przyczyną. Zacząłem odłączać wszystko po kolei. Zacząłem od grafy i niby system wstał ale z informacją żebym ją podpiął i na następny celownik wleciał napęd DVD ( nie wiem dlaczego akurat on bo nie dawałem mu żadnego powodu czemu miał by być on winny) i system wstał i śmiga wszystko.