System nie chce się uruchomić - "Przygotowywanie automatycznej naprawy"

Dysk ma 0 uszkodzeń, czyli jest w pełni sprawny. Coś się ewidentnie w plikach Windowsa zrąbało albo w rejestrze.

Przy okazji próbowałem znowu robić ten Memory Test z pomocą USB Windowsa, ale w połowie się zatrzymał i nie wiem, czy poleci dalej, czy się zaciął. Wczoraj jak go robiłem, to też się tak przy ~60% zatrzymał i po jakimś czasie jak wróciłem, to zastałem wyłączony komputer, a powinno go tylko zresetować, czyli z tego wynika, że test nie może dobiec do końca.

Zdjęcie

Btw. ja mam dwa dyski - jeden z Windowsem i drugi do gier i innych bzdetów - co ważniejsze pliki przeniosłem na ten drugi, więc nie muszę się martwić, że coś stracę.

Formatujesz z usunięciem partycji tylko dysk z systemem.

A próbowałeś
chkdsk c: /f
z wiersza poleceń?

Oczywiście jeśli chcesz postawić na nowo system, to nie musisz tego robić. Wtedy usuwasz wszystkie partycje na dysku systemowym i tam instalujesz. Z drugiego nic nie utracisz. Programy oczywiście na nowo do instalacji, ale to truizm.

Tak, próbowałem chkdsk c: /f i też wszystko gra.

“Oczywiście jeśli chcesz postawić na nowo system, to nie musisz tego robić. Wtedy usuwasz wszystkie partycje na dysku systemowym i tam instalujesz.” -> Jeśli chcę postawić na nowo system, to nie muszę czego robić? Bo tutaj się pogubiłem trochę :smiley: Może głupie pytanie, ale chcę się upewnić, że niczego nie zepsuję -> czy mógłbyś mi pokazać na podstawie tego zdjęcia, w jakiej kolejności i co mam zrobić?

Zdjęcie

Bo ja bym to zrobił tak, że bym (ofc. na Dysku 0)

  1. usunął partycje 1 i 3
  2. Sformatował Partcje 2
  3. I zainstalował system na nowo

Jeszcze dwa pytanka:

  1. Czy zmieniać dysk z powrotem na Legacy w Biosie?
  2. Tutaj mam jeszcze parę zdjęć z przerzucania pewnych plików z folderu Użytkownicy (chcę chociażby przerzucić wszystkie dane związane z przeglądarka itp.). Może to coś da?
Zdjęcia

Pozdrawiam

Formatuj Dysk Na którym będzie system Formatuj dysk na którym będą gry i inne duperele usuń inne zbędne dyski wybierz Dysk systemowy Instaluj na czysto windowsa i już

Tego, co pisałem, czyli nie musisz sprawdzać komendą chkdsk. :wink:


Usuwasz partycje dysku systemowego.
Trochę dziwi mnie partycja “Odzyskiwanie” na drugim dysku. Oraz partycje 2 i 3 na tamtym dysku (1). Wygląda jakby i tam był jakiś system. Partycja 4 to duża partycja z danymi.

W każdym razie najpewniej na obu dyskach masz system partycjonowania GPT, wobec czego i tak też zainstaluj system.
Czyli UEFI, a i pendrive do instalacji też musi być przygotowany do UEFI.

Niestety nie wiem jak to wygląda z oryginalnym pendrive z Windows 10.
Jak masz dostęp do innego komputera, to najlepiej ściągnij obraz ISO systemu Windows ze stron Microsoftu i przygotuj nośnik USB programem Rufus wybierając schemat partycjonowania GPT dla UEFI.
W BIOS/EFI ustawiasz EFI (UEFI).

Jeśli dobrze widzę, to usuwasz
“Dysk 0 Partycja 1”
“Dysk 0 Partycja 2”
“Dysk 0 Partycja 3”

Cały dysk powinien być czysty (nieprzydzielone miejsce).
I na tym “nieprzydzielonym miejscu” (nie tworząc ręcznie partycji!) instalujesz system.

Cóż, komputer po formacie, ale w końcu działa, jak należy. Dziękuję wszystkim za pomoc, temat można uznać za zamknięty :slight_smile:

2 polubienia