System nie chce się uruchomić w trakcie aktualizacji do anniversary update

(kapirabi1) #1

Witam.Na notebooku lenovo aktualizowałem system za pomocą programu od microsoftu bo  windows update nie wyszukiwało mi tej aktualizacji.Pliki się pobrały aktualizacja zaczęła się instalować i przy ponownym uruchomieniu komputera wyskoczył mi błąd 0xc0000225.Nie wiem co robić Pomocy! Z góry dziękuje za pomoc

(hubert987) #2

witam!,

musi pan posiadać płytę naprawy windowsa lub płytę z windowsem. w związku z tym, że te 1 musi być zrobione na sprawnym windowsie skupmy się płycie z windowsem.

do rzeczy,

jak nie masz takiej płyty z windowsem pobierasz ją na stronie producenta, (tylko ma być ta sama wersja jaką masz!)

i po kolei co trzeba zrobić.

1. bootujesz płytkę (wchodzisz do biosu, w zakładce boot ustawiasz na 1 miejscu nośnik z win).

2. […uruchamia si cię windows z płyty…]

3. wybierasz napraw komputer 

4.  rozwiąż problemy

5. opcje zaawansowane

6. przywróć poprzednią kompilacje 

i to tyle.

,pozdrawiam

(kapirabi1) #3

Tylko że notebook nie ma napędu

(hubert987) #4

nie szkodzi, możesz użyć pendrive.

(kapirabi1) #5

tylko że za pierwszym razem gdy uruchamiałem notebooka to wyskoczyło mi przywracanie poprzedniej wersji systemu windows ale to mi wyskoczyło na 2 sekundy.Po tym pokazał mi się ekran blokady,ja się zalogowałem i zamiast pulpitu miałem czarny ekran.I gdy zresetowałem notebooka to mi wyskoczył błąd 0xc0000185 

(hubert987) #6

ok, a próbowałeś tego co napisałem?

(kapirabi1) #7

tak i wyskakuje mi błąd

(hubert987) #8

ale komputer się uruchomił z nośnika i błąd wyskoczył przy przywracaniu kompilacji? tak?

czy laptop nie chce zbootować pendrive?

(kapirabi1) #9

tak przy przywracaniu poprzedniej kompilacji.Próbowałem też przywracanie systemu z punktów przywracania oraz naprawę podczas uruchamiania ale nic z tego

(hubert987) #10

to spróbuj tego

zrób to co mówiłem na samym początku 

uruchom wiersz poleceń i wpisz tam  bootrec / fixboot
enter

wpisz potem kolejną komendę  bootrec / RebuildBcd

enter

i uruchom ponownie

(kapirabi1) #11

Niestety to też nie pomogło

(hubert987) #12

to spróbuj przeskanować system w celu znalezienia braków plików 

tym razem wpisz:

d: (jest to partycja na której znajduje się windows)

enter
sfc /scannow /offbootdir=d:\ /offwindir=d:\windows

enter

i powiedz czy pomogło

(kapirabi1) #13

Niestety nie.Spróbowałem zainstalować system windows 10 na nowo z pendrive ale instalator nie widzi dysku.Mi się wydaje że dysk się zepsuł w laptopie

(Longhorn2009) #14

Więc sprawdź czy jest widoczny w BIOS. Jeśli byłeś w wierszu poleceń mogłeś wpisać notepad i poprzez menu plik - otwórz jest możliwość sprawdzenia czy widać partycje na dysku.

(kapirabi1) #15

Bios go widzi jak ustawię z UEFI na legacy support

(Longhorn2009) #16

Pobierz sterowniki Intel Rapid i wersje floppy odpowiednio pod swoją architekturę Windowsa wrzuć na pendrive i wgraj na etapie wyboru partycji.

(hubert987) #17

jeszcze mam nadzieje (można sprubować)

jeszcze raz wejdź do wierszu poleceń i wpisz

diskpart

enter

list disk

enter

i zobacz czy dysk się pokazuje, jak się pokazuje to:

select disk (i wpisujesz numer dysku np  lub  1 )

enter

list partition

enter

select partition 0

enter

active

enter

(następnie wpisujesz kolejne partycje 1,2 itd komędą select partition… i zatwierdzając active)