System nie chce się uruchomić

Witam

2 miesiące temu zakupiłem nowy komputer. Po pierwszych dwóch tygodniach prawidłowego działania z komputerem zaczęło się coś dziać.

Zdarzały mi się zawiasy komputera, z którymi jedynym rozwiązaniem jakie mogło dać jakiekolwiek rozwiązanie był restart. Po dwóch takich przypadkach Windows przestał się uruchamiać, i jedyne co mi pozostało to format. Restart biosa nie pomaga.

Od tego czasu dzieje się tak naprawdę często - rekord utrzymania kompa bez formatu to 2 tygodnie. Co 2-3 restarty komputera przestaje on działać, i przeważnie zacina się w najmniej oczekiwanych momentach i później też dzieją się z nim dziwne rzeczy zanim się uruchomi(o ile się uruchomi). \

Co może być tego przyczyną?

Mój komputer to:

Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+

Płyta główna Gigabyte GA-M61SME-S2

Karta Graficzna Nvidia GeForce 6100

Pamięć RAM 2GB

Dysk Twardy SATA 160 GB(niestety nie znam bliższych szczegółów)

Czy ktoś spotkał się z takim problemem/wie co z tym zrobić?

Pozdrawiam

Askel

Po instalacji systemu nie zapominasz o instalacji sterowników do podzespołów ? (płyta główna - chipset, karta graficzna, itp)

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

Sprawdź, czy wewnątrz obudowy działają wszystkie wentylatory (procesor, zasilacz, ewentualnie karta graficzna).

Tak - sterowniki do wszystkiego są zainstalowane, poniewaz razem z karta dołączona była płyta główna z większością(o ile nie wszystkimi)

Płyta główna - 38 stopni Celcjusza, Procesor 31, Aux(Komputer?) 38, Dysk Twardy 40.

Zasilacz

Take Me 400 350 V

Tak ,wszystkie wiatraki działają.

PS: System to Windows XP :slight_smile:

Zasilacz może być winowajcą Twoich problemów z komputerem.

Gdy zajrzysz TUTAJ, będziesz wiedział wszystko o swoim zasilaczu, a przede wszystkim to, że jest do wymiany.

Więc zapewne jest na gwarancji.

Komputer kupowałeś na części, czy w całości ? Jeżeli na części, to reklamuj zasilacz.

Jeżeli obudowa nie jest zaplombowana, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś konkretnej marki i sprawdź, czy problemy nadal występują.

Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy

P.S. Temperatury w porządku.