System nie chce się uruchomić

occt komputer zalicza tylko occt cpu i linpack a power suply i gpy 3 d po prostu konczy test po minucie z info user canceled .8 1 stopni to chyba za duza temperatura ?N o bo zasilacz nowy zostaje albo karta albo płyta ?

komputer dalejj działa sprawdzałem skanerami i był włączony na kilka godzin ,

dla gtx 970? sporo, ale ona chyba do 90 dochodzi, sprawdź w normalnym użytkowaniu, nie wiem wiedzmin na ultra lub cos. Jak pójdzie przez 2h bez problemów, to olej oct - problemem oże być tez benchmark.

na msi temperatura 82 sprawdze jeszcze subnautica

lepiej zdejmij panel boczny obudowy, a jak spadnie, to zamawiasz 2 wentylatorki najtańsze doz robienia przeciągu :wink:

grałem w subnautica krótko bo kilka minut temp na msi 83 stopnie ustawienia wysokie .Obudowa phanteks ethno nie ma wentylatora z boku .A grac przy zdjetym panelu bocznym nie moge bo to głupio wyglada .Karta chyba juz nie jest na gwarancji sprawdzac benchmarkiem ,sprawdzic sterowniki karty czy dac serwisu aby odkurzyli sprawdzili a jesli do serwisu to gdzie na podkarpaciu solidny serwis komputerowy ?

a amsz dwa dodatkowe wentylatory jeden ściąga drugi pcha? podkręć obroty.

Przy założonym wyjdzie na to, ze tez nie. Kilka stopni więcej za oknem i upieczesz komputer, czyli pora na odwyk :wink:

przód 2 wentylatory 140 cm ,góra 3 wentylatory 120 cm ,tył 1 chyba 120 cm phanteks ,dól 120 scytche ,a chłodzenie procesora noctua 15

przód pcha ,góra 3 x wentylator wyciaga i tył wyciaga ,doł 1 wentylator pcha

z przody wentylatory fractale venturi 3 pin podpiete oba do przedłuzki 4 pin do sys fan2 fan na płycie wentylatory górne jak i tył z tyłu płyty głównej gdzi mozna podpiac kilka wentylatorów

czy speed fan bedzie mógl kontrolowac wszystkie wentylatory ?Czyli zostaje mi ustawic wentylatory na maxa .

Może nie maksa, ale na 100% nieco wyżej niż masz. Temperatury nie są jeszcze tragiczne, ale trochę widać, ze przewiew słaby masz.

zwiększyłem obroty temperatura spadła o 3 stopnie ,ale to dalej gorąco a jeszcze idą upały .Jednak zdecyduje sie odkrecic karte przeczyscic z kurzu i wymienic paste bo od zakupu karta nie była czyszczona ani nie była zmieniana pasta czyli jakieś 3 -4 lata. W każdym razie dzięki.Problem rozwiązany.