System nie chce się uruchomić

Podczas grania zauwzyłem temperature 81 stopni na karcie odłaczyłem a nastepnie odkurzyłem 3 wentylatory .Po właczeniu od razu wyłacza nie ma nawet logo windowsa ani pulpitu .Obudowa phanteks windows 10 karta gtx 970 zasilacz seasonic .Co to moze byc ?

Wyjmij kartę i uruchom na integrze, jak masz, jak pójdzie = for 90% karta is dead.

Masz podłączony pc-speaker do płyty głównej albo są na wyświetlaczu płyty jakieś “kody”, diody, inne sygnały?

może być coś z zasilaczem. Spróbuj podłączyć jakiś inny jeśli takowy masz pod ręką ;p

W taki sposób zasilacz może sygnalizować zwarcie.

Poleciłbym podpiąć PC “na pająka” i zobaczyć czy odpali.

włączałem bez dysku i bez karty i dalej wyłącza po sekundzie .Nie mam drugiego zasilacza .Nie mam chyba speakera tylko zwykle głosniki podłączone z tyłu obudowy a w karcie lub plycie sound blaster jesli dobrze pamietam .Plyta główna msi gaming 3 z97.

niestety az takiego doswiadzczenia w komputerach nie mam jesli chodzi o podpiecie na pajaka czyli najpewniej chodzi o zasilacz ?Zwarcie czyli jakis kabelek nie jest podłaczony ?

bo nie wiem czy lepiej wysłac zasilacz do sklepu czy zadzwonic po kogos kto posprawdza czy wszystko jest podłaczone z tym ,ze ja tylko odłączyłem wentylatory do przeczyszczenia i dyski do odkurzenia. Przy zasilaczu i karcie nic nie kreciłem Dlatego to dla mnie dziwne.

Okej, czyli kartę masz “zdrową” chyba, nie ruszyłeś żadnego kabla.

** Czy przy starcie wiatraczki chodzą, cokolwiek miga? Szumi? **

“Sprawdzenie zasilacza”, do którego chcesz wzywać speca, to najczęściej podłączenie nowego. Dlatego dobrze byłoby abyś na równi z szukaniem problemu kontaktował się z jakims kolega w sprawie wizyty i zabawy w przekąłdanie klocków Lego.

wiatraczki obudowy czy karty ?wentylatory procesora jak i obudowy kreca sie .
komputer wyłacza sie po sekundzie trudno cos zauwazyc , na razie zauwazyłem tylko diode na karcie przy właczeniu miga swieci .

Sprawdź może ram, wyjmij zobacz czy sloty bez paprochów i włóż …

Pytanie za 100 punktów, czy wcześniej widziałeś podobne objawy tzn. po starcie się automatycznie wyłączał? Takie cos może wynikac z dogorywającego zasilacza.

Jest szansa na przekładankę zasilacza, ramów, karty itp. u znajomych?

staram sie czyscis wentylatory obudowy z przodu jak i z góry raz na miesiac nie było wczesniej takich takich problemów z uruchomieniem ,ze wyłaczał sie po sekundzie .Raczej nie wiekszosc laptopy ma .No nic wysle do sklepu zasilacz ,dzieki za odpowiedzi .

a przypomniałem sobie ,ale raczej to bez znaczenia na poczatku kiedy podkrecałem to wtedy były problemy dlatego kupiłem lepszy zasilacz , wentylatory i chłodzenie do procesora i nauczyłem sie w łatwy sposób podkrecac procesor ,ale to żbyło chyba z rok temu raczej nie związane z obecnym problemem .Wydawało mi się ,e zasilacz seasonic 550 to sprawdzony i solidny zasilacz na całe szczęscie jest jeszcze na gwarancji.

On może i ejst , ale potencjalnie spalona płyta główna nie :wink: A tak na poważnie, to nie wiem czy jest sens wysyłać, zajmie to czas i będzie kosztowało… a może wyjść, że problemem np. płyta i kolejne…

płyta msi gaming 3 i i 7 wentylatorów w obudowie raczej to nie jest kwestia temperatury . To i tak w sumie taniej mi wyjdzie wyslac do sklepu zeby sprawdzili niż dzwonic po eksperta z ogłoszenia.Nie wiem czy to ma znaczenie ,ale mam listwe z przełącznikiem i zawsze gdy włączałem czułem napiecie a teraz pstryk jakby niewiele było podłączone.

W sklepie sprawdzili i to zasilacz był spalony wysłali nowy.Był Pan od komputerów wszystko podłączył i wyskakuje po uruchomieniu shell .Co to moze byc ?

Teraz sprawdzam occt gpu 3d i po minucie wyłącza user canceled co to moze ?

gpu 3 d jak i power suply wyłącza po minucie .Dyski sprawdzałem hd tune sprawne,zasilacz wymieniony w sklepie na nowy,sytem windows 10 ,direct 12 co moze byc problemem ?

a po ludzku? program się wykrzacza czy pc? jak program odpal inny lub zwykłą wymagającą grę.

program konczy test ,sprawdzałem catzila na 720 p i zauwazyłem , temperatute 81 stopni