System nie chce się uruchomić

Gdy uruchamiałem komputer to z początku wszystko działało dobrze jednak w momencie, w którym powinno pojawić się logo Windows i ładowanie, na ekranie pokazało się No signal i nic więcej się nie działo, komputer niby działał ale się nie wlaczal.
Raz pojawił się komunikat „system Windows nie został załadowany poprawnie”. Spróbowałem opcji napraw przy rozruchu ale nie udało się. Mam pendrive z instalatorem, powinienem spróbować naprawić system z użyciem pendrive? Jest tam taka opcja.
Macie jakieś pomysły co się stało? Wczoraj kilka razy wyłączali prad gdy komputer byl uruchomiony, może coś to zepsuło?

Prawdopodobnie posypała się struktura plików/bootloader W10.
Najprościej byłoby przywrócić W10 z kopii, ale pewnie nie masz, zgaduje też, że kopii ważnych plików też nie masz. Czyli najpierw zgrałbym z poziomu LiveCD, a później naprawiał/instalował. Dodatkowo live CD sprawdzisz też, czy nie ma czegoś w sprzęcie uszkodzonego.

Nie mam kopii, mam tylko ten pendrive z instalatorem. O ważne pliki nie musze się martwic bo na tym komputerze w sumie nie mam czego nie mam np. na dysku Google. Ewentualnie musiałbym zainstalować ponownie gry i programy jeśli będzie taka konieczność.

LiveCD? Moge tego uzyc jeśli komputer sie nie włącza?

Napisz coś więcej o tym komputerze. Procesor, karta, płyta, czy jest grafika zintegrowana w płycie itp.

Specyfikacja komputera, poprosimy włącznie z modelem i producentem oraz mocą w watach zasilacza :slight_smile:

Z tego wynika, ze ejdnak działa. Jeżeli chcesz go SZYBKO doprowadzić do gry, to instalujesz nowego W10. Możesz też naprawić te pliki, ale to więcej zabawy, no i jeszcze możesz spróbować uruchomić „z uefi”, nie powiem Ci gdzie to w naprawie jest, ale czasami po aktualizacji Asusa biedak głupieje i dopiero tak wraca mi do życia. :slight_smile:

Co byś polecił? Instalować nowego Win10 to w sensie format czy ta opcja z zachowaniem plików? Rozumiem, że chodzi o użycie tego pendrive z instalatorem? I co z tym LiveCD? @marcin20000

@anon41984168 @wasabi1084

Bez uruchomienia trudno o to, jeśli znajdę pudełka od tego to napisze. Wiem, że i5 i geforce750 ale dokładniej nie powiem.

Jak chcesz, to zostaw pliki. Tak z pena instalacyjnego. Live CD TYLKO do wyciągnięcia plików z padniętego dysku, przed instalacją. Jeżeli nieważne, to pomiń.

A komputer kupiłeś niedawno, jako nowy, czyli dawno lub jako poleasingowy (zwykle taki mały kurdupel wtedy jest). Jeżeli starszy, to może to kwestia dysku…

Tak na szklaną kulę, problem ze sterownikami od grafiki, albo z samą grafiką. Jak system ładuje sterownik, znika obraz. Jak się tak wywala, to za którymś razem wyskakuje opcja naprawy. Wejdź w zaawansowane opcje i tam jest możliwość ustawiania aby wyświetlił różne opcje uruchamiania, włącz tryb awaryjny. W nim, wyłącz kartę graficzną w menedżerze urządzeń, potem restart, jeśli to jest powodem, to system wstanie.
Będzie można sprawdzić czy problem stanowi karta czy sterowniki.

Oczywiście, to może być również kwestia poprawki jakiejś.

W trakcie instalacji, jeśli problem powoduje karta, to system będzie się normalnie instalował, do momentu, aż zaciągnie z netu sterowniki. Albo po instalacji, jak wrzuci sterownik. Wtedy zniknie obraz, albo się wywali.