System nie chce się wgrać na nowy dysk twardy

(orzo12) #1

Witam,
Wczoraj kupiłem nowy dysk twardy (Toshiba P300 1TB) - stary umarł śmiercią naturalna ;)…
Wpiąłem go elegancko w miejsce starego, następnie włączyłem komputer i włożyłem płytkę z windows 10. Niestety napotkałem następujący błąd “reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”, więc wszedłem w biosa i sprawdziłem na priorytet bootowania, ustawiłem na cd/dvd. Dodatkowo sprawdziłem czy w biosie widać dysk i napęd cd/dvd. Wydawało się, że wszystko jest okej, więc spróbowałem jeszcze raz i za każdym razem mam ten sam błąd… Płytka instalacyjna też jest okej… bo kilka dni temu instalowałem windowsa na starym dysku. Niestety moja “wiedza” na tym etapie się skończyła i jakby koledzy mogli mi jakoś pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Dodam jeszcze, że płyta główna to MSI Z87-G43.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

(freshmeat) #2

Sprawdź napęd DVD.
Przygotuj bootowalnego pendrive’a z systemem.

(orzo12) #3

Mógłbyś rozwinąć myśl “Sprawdź napęd DVD”?

Właśnie zastanawiałem się nad tym, żeby zrobić bootowalnego pendrive’a, tylko, że nie zakładałem, że napęd dvd padł, skoro jeszcze dosłownie dwa dni temu działał i instalowałem z tego napędu win10. Spróbuję zatem po pracy zrobić tego pendrive’a.

(pocolog) #4

Spróbuj wybrać napęd DVD z quick boot menu. W zależności od mobo różnymi klawiszami może być wywoływane np. [F2], [F11], [F12]. Najpewniej będzie sprawdzić to w instrukcji lub w internecie po modelu i marce.

edit.
Doczytałem, że masz płytę MSI więc najprawdopodobniej spamowanie klawiszem [F12] po włączeniu komputera wywoła menu wyboru dysku do bootowania.

(Mark7) #5