System nie chce sie wlaczyc


(grewest) #1

Mam problem z linuxem mintem xfce 17.2. zainstałowalem go ponieważ mój wcześniejszy linux przestał działac.Zostawiłem partycje /home stworzyłem partycje /boot/efi ponieważ instalator nie chciał jej sam utwożyć.System nie mogł normalnie sie właczyc.Udało mi sie go właczyc przez  płyte z mintem zamiast właczyc tego na płycie wciskałem by sie właczył z dysku.Potem próbowałem to naprawić ale to tylko pogorszyło sprawę i juz ten sposób przestał działac.Zgrałem na plytę   boot-repair-disk i nim próbowałem naprawić to

raport http://paste.ubuntu.com/12073523/


(nintyfan) #2

Uruchom system z LiveCD, podmontuj partycję systemową i sprawdź, jakie pliki masz w podkatalogu boot partycji systemowej.


(tylko_prawda) #3

Zainstaluj ponownie.


(roobal) #4

grewest, na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich liter diakrytyzowanych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż). Proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.


(grewest) #5

Zaistalowałem LMDE mogę go włączyć tym sposobem który opisywałem.(za pomocą płyty)

 

Pisałem z puply linuxa  który nie wykrywał polskich znaków już poprawiam.

EDIT folder /boot/efi jest pusty


(nintyfan) #6

Jeżeli korzystasz z nowego systemd, to ten komponent automatycznie odmontowuje /boot/efi podczas startu. Nie wiem, jak te zachowanie zmienić.


(marcin82) #7

O ile jeszcze autor to czyta to niech poda wynik bootinfoscript:

http://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/ .

 

Wszystko jest do odkręcenia - “uratowania”. Trochę różni się składnia samego programu Grub, mechanizmy i zasady są takie same wszędzie - poczytać o Grub i UEFI:

https://wiki.archlinux.org/index.php/GRUB .