System nie chce się zainstalować

dziendorby
Jest problem z komputerem mojego chłopaka
debil zainstalowal jakies cheaty do metina i wy**bao mu windowsa w kosmos
Przejdzmy do tematu
Windows XP 32bit nie chce sie zainstalowac
Ładuje sie instalka i jeb bluescreen
specyfikacja tego kompa
C2D E8400
2gb ram ddr2
GTS250 1GB
Dysk IDE 40GB
pomozcieeee

Jest na nim coś konkretnego? Troche ciężko zgadywać. Stawiałbym, że mozliwe, ze coś w sprzęcie pada. Taki dysk czy karta już do muzeum na dział archeologia by pasowały. :wink:

Jeżeli chłopak wciąż ma taki komputer i na lepszy go nie stać to rzuć go i uciekaj od niego jak najdalej bo jak założysz z nim rodzinę to będzie naprawdę cienko i nawet 500 plus wiele nie pomoże.

Musisz podać kod błędu, ale obstawiam uszkodzoną kartę graficzną, bo z tego co pamiętam instalator win xp wstaje w trybie tekstowym i dopiero później przełącza w jakiś niski tryb graficzny. Jeśli akurat wtedy sypie bsod to tak by mogło sugerować.

ojjj chlopie 500+ bez dzieci nie dostaniesz a dzieci 2 chlopow stworayc sie nie da czy cos

podesle za kilka minut

windows xp jest tak stary że żadne cheaty na nim nie zadziałają bardziej to wirusy

instaluj windows 7 32 bit home premium więcej wspiera nie laguje

a skoro win 7 mniej stary, to bezpieczniejszy? :smiley:

A może być pro?

Nie rozpędzajcie się tak chłopaki, bo zaraz dojdziecie do dziesiątki, a tu E8400 z dwa giba ramu.

Swoją drogą miałem kiedyś taki sprzęt… może to mój? :grin:

mam to na jednym momputerze od faktur :smiley: działa na w10 :smiley:

weź mnie nie rozśmieszaj

ale o 10 nie ma mowy 7 max

Nie zapominaj o dysku Ide 40 GB, który ledwie starczy na Windowsa 10 oraz o “IDE: Speed data transfers at the rate of up to 133MB/s vs SATA Data transfers at the rate of up to 6 Gb/s”.

To byłaby doskonała maszyna biurowa, odpalam, idę na kawę, popoltkuje, zjem lunch i o 14 można już pracować. :wink:

Czemu?
Wiesz chłopcze czym się różni home od pro?

A to czemu?
Skoro P8600 sobie radzi doskonale z dychą to dlaczego niby e8400 ma nie dać rady?
Poza tym polecasz niewspierany system i to komuś kto nie ma pojęcia?

Dysk zawsze można zmienić.

Częsta przyczyną jest uszkodzenie modułu pamięci RAM. Sprawdź programem mem test z pedrajwa lub płyty CD. Instalator XP jest “czuły” na niesprawny sprzęt, głównie RAM.

spróbuj ustalić skąd bluescreen
kod błędu podaj bo do dzisiaj nie wysłałaś

po pierwsze
chlop jestem
a po drugie komp juz na smieciach

Nie widać? :joy: