System nie chce się załadować, boot.ini i ntldr

witam mam problem z laptopem (asus) otóż wywalało mi brak pliku ntldr podczas startu no więc go zgrałem z płytki… kiedy to już zrobiłem nastąpił reset z niecierpliwością czekałem na załadowanie systemu a tu znówu wałek nieprawidłowy plik BOOT.ini myślę sobie super no więc napisałem mu ten boot.ini

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Micro soft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

skopiowałem do C:\ i do C:\Windows i robie reset i znówu lipa:-( tez już nic nie pisze :frowning: tylko reset;/

windows xp home

acha dodam jeszcze że w między czasie próbowałem go uruchomić z płytki dołączonej do laptopa pisało coś w stylu Windows XP preinstalation ale wyskoczył pulpit cmd jakieś tam ścieżki do plików i błąd żeby włożyć płytę recovery 1 nie chce robić formata…

Złączono Posta : 6 Listopad 2007, 17:39:13

probowałem przy pomocy poleceń fixboot i fixmbr. ale nie udało się

jak masz plyte windowsa, to zbootuj wybierz instalacje i jak wykryje poprzednia wersje windowsa to daj napraw (drugie napraw, 1sze napraw to konsola) i nainstaluje sie na istniejacego i zachowa wszystkie istniejace ustawienia :slight_smile:

problem z tym ze mam do laptopa dołączone 3 o płytki recovery i za nic w świecie nie wiem jak mam zrobić reinstalacje. bo jak wkładam ostatnią to jak już pisałem wyżej

Złączono Posta : 6 Listopad 2007, 18:22:46

po włożeniu 1 płyty recovery wyskakuje takie menu

  1. MS-DOSwith CD-ROM Support

  2. Recover Windows XP…to first partiotion only

  3. Recover Windows XP…to entire HD

  4. Recover Windows XP…to entire HD with 2 partition