System nie chce się załadować po instalacji SP1 do Windows 7

(Dennoss) #1

Witam, mam poważny problem, otóż chciałem zainstalować w laptopie Toshiba SP1 do Windows 7 HP i po ponownym uruchomieniu laptopa wyskakuje błąd: "błąd krytyczny C0000034 podczas aktualizacji" i dalej 288 z iluś i dalej same zera. Proszę o pomoc, co w takiej sytuacji zrobić?

Jeżeli coś jeszcze jest potrzebne to mówcie. Możliwe, że w laptopie było coś nie tak. Akurat skanowałem komputer avastem i malwarebytes'em i avast wykrył 2 wirusy a malwarebytes 1. Nie wiem jakie wirusy wykrył avast, bo nie było mnie przy laptopie i moja siostra uruchomiła ponownie tego laptopa i właśnie teraz wyskakuje ten błąd. Malwarebytes wykrył 1 trojan agenta, który był w folderze temp użytkownika i go usunął.

Przepraszam za takie chaotyczne pisanie, ale to jest pilne.

(system) #2

Jeśli pilne, to najpierw przywróć system "do tyłu" na termin przed tymi wszystkimi czynnościami, które mogły spowodować kłopoty.

(Dennoss) #3

Moja cudowna siostra odpaliła narzędzie, które nazywa się "narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia." Teraz trwa jakaś próba naprawy systemu, która trwa już dobre kilkanaście minut i zobaczę, czy to coś naprawi, jak nie to spróbuję w trybie awaryjnym przywrócić system. Normalnie porażka akurat w google jest niewiele na temat tego błędu, pewnie góra kilku osobom się takie coś przytrafiło i oczywiście u mnie...

(system) #4

Mnie chodziło o opcję przywracania z użyciem klawisza F8 podczas startu systemu. Potem (w pojawiającym się czarnym oknie) wybierz opcję Napraw komputer > klawiatura polska programisty > hasło z instalacji > pozycja Przywracanie systemu i wybór odpowiedniego momentu.

Nie wykluczone, że siostra to zrobiła!

-- Dodane 30.04.2011 (So) 14:38 --

Jeśli to wszystko się uda i system "wróci" na jakieś stare miejsce (ale sprawne!), to najpierw wykonaj nowy Punkt przywracania systemu (wystarczy dla partycji C - systemowej), a dopiero potem "baw się" z tymi skanowaniami Avastem czy Malwarebyte'm.

(Dennoss) #5

Ok to narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia jakimś cudem naprawiło i system się normalnie uruchomił, nie było konieczne przywracanie. Dziękuję za rady i chęć pomocy.

Dodam, że to trochę było dziwne, bo avast skanował cały system i było już 81%, potem musiałem na chwilę wyjść i akurat przyszła moja siostra i powiedziała, że laptop był wyłączony i jak włączyła to akurat pojawił się ten błąd. Ale mniejsza już z tym ważne, że laptop działa.

(system) #6

No dobrze. To nie "cudem" się naprawiło! Tak powinno być. Mimo wszystko zawsze wykonuj punkt przywracania systemu przed skanowaniami Avastem. Z nim jest bardzo różnie ostatnio, co widać codziennie na tym Forum.