System nie działa -brak lub uszkodzony

Witam,

Na wstępie - przeszperałam forum , wiem ze podobne tematy były poruszane ale mi nie rozwiązałąm problemu.

Zacznę od początku:

Najpierw przez jakiś czas pojawiał mi się komunikat przy włączaniu komputera, ze wykryto nowy sprzęt i zaprasza do instalacji. A chodziło o AXVSCSI Controller. Prubowałam to zainstalować ale bez powodzenia. za karzdym razem zamykało mi kompa. Dałam więc sobie z tym spokój. Zaczęłam w koncu ignorować komunikat, a komp bez problemu mi pracował. Uznałam ze to nie istotny element.

Przedwczoraj zainstalowałam nowozakupioną kartę telewizyjna. Tez wszystko było dobrze. Komputer działał tak jak zawsze.

Wczoraj włączyłam komputer - a raczej prubowałam a tu nic. Na poczatku normalnie tak jak by się otwierał (pracował), następnie ciemny pusty ekran. Po chwili pojawił mi się komunikat:

" _ Nie można uruchomoć systemu, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM" _

W BIOSIE pojawił mi sie na stępujący napis:

_ “The number of disks is not adequate to create a RAID” _

Usiłowałam ruszyć z płytki instalacyjnej lub dyskietki botującej i tez nic, tzn po wsadzeniu dyskietki pojawiał mi się komunikat :

"NTLDR is missing"

Podaje jeszcze co mam w BIOSIE ( tzn. jakie ustawienia):

BOOT Device Priority:

1st Boot Device [1st flopy drive]

2nd Boot Device [sAMSUNG SP2004C]

3nd Boot Device [PM-HL-DT-ST]

bios VIA tech VT8237 Series SATA RAID BIOS ver4.9

Nie mam juz sił. Pomocy co z tym robić, jak naprawić.

Jestem laikiem wiec proszę z góry o proste wyjaśnienia

NIKT NIE WIE JAK MI POMUC???

Ustaw bootowanie z powrotem na dysk systemowy. Jeżeli problem braku pliku NTLDR powtórz się, to wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Dalej wpisz:

copy X:\i386\ntldr c:\

X-napęd, C-dysk systemowy

Następnie przywróć uszkodzony rejestr z kopii przywracania systemu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry94619