System nie może się uruchomić

Witam.

Mam problem z uruchomieniem systemu w notebooku Asus.

Nie wiem jak uruchomić Narzędzie do naprawy systemu.

Z płyty instalacyjnej się nie daje. Pojawia się zaraz okno instalacyjne. Gdzieś przeczytałem że w trakcie ładowania (z płytki) nacisnąć Shift+F10. Nic to nie daje. Nic się nie pokazuje

Proszę o pomoc jak uruchomić operację Napraw komputer czy Odzyskiwanie systemu.

Nie chce po raz kolejny formatować systemu z powodu niewiedzy operowania skrótami :frowning:

Pozdrawiam.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Opcję “napraw komputer” najlepiej uruchomić w serwisie :wink: Ty chcesz naprawić windowsa chyba …

Jaki to notebook? Jaka wersja Visty? Czy punkty przywracania masz włączone? jeżeli tak, to czy próbowałeś F8 zaraz po bootowaniu (ew. walić w F8 od uruchomienia 2x na sekundę).

Asus M50, Vista 32 bit SP2. Wszystkie skróty próbowałem. Kiedys miałem chyba “Repair computer”, teraz tego nie umiem uruchomić :frowning: Płytka to wybór partycji >klik i juz format :frowning: a przecież musi byc opcja naprawy, odzyskiwania

Wszystko odnośnie odzyskiwania systemu będzie w instrukcji

Więc tak:

Shift + F10 to naciskajmy gdy system się już wczytałeś i to twoje “okno instalacyjne” się już pojawi. wtedy będziesz miał czarne okno czyli wiersz polecenia, który umożliwi ci zdziałanie czegoś. No a poza tym czemu system się nie nie może uruchomić? Może jak napiszesz o co dokładnie chodzi to będziemy mogli Ci jakoś pomóc…