System nie może ukończyć instalacji

**Witam! Załatwiłam się na medal. Próbowałam zainstalować Windows 10 i teraz jestem w opałach. System uruchomił się, ale Kasperski sygnalizował, że muszę pobrać aktualizację do nowego systemu. Po zrestartowaniu komputera wszystko się posypało. Wyskoczył błąd. Ponowna instalacja i teraz to już nic nie mogę zrobić. Ciągle wyskakuje komunikat “System nie może ukończyć instalacji… itd.” Nie mogę przywrócić systemu, bo nie ma takiej opcji. Mam Windows 7 na pendrive, ale nie chce się uruchomić. Gdyby mi się to udało wróciłabym do tego systemu. Próbowałam znaleźć w Biosie (choć to dla mnie czarna magia) ustawienia by bootowało z tego nośnika. Nie ma tam opcji, które znalazłam w necie. Nie chcę czegoś namieszać. Mój bios to Gigabyte - UEFI Dual Bios. Błagam o pomoc! **

Najpierw instalujesz system potem aktualizacje a następnie antywirusa jeśli używasz - i wtedy nic ci nie powinno wyskakiwać. Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym i odinstaluj antywirusa. Jeśli się powiedzie to uruchom normalnie i zainstaluj aktualizacje.

Nie ma mowy o trybie awaryjnym. Nie da się go włączyć. Udało mi się tylko odpalić z USB Windows 7, ale nie mogę go zainstalować, bo Windows 10 zablokował dyski. Mam kopię zapasową poprzedniego systemu (Windows 7), ale nie mogę jej wykorzystać, bo obraz jest w systemie BIOS, a na kompie teraz jest EFI. Instalowałam Windows 10 jako nakładkę. Coś poszło nie tak. Komputer wyłączył się i nie zrestartował. Później wyskoczyły te błędy. Chyba nie dam rady, bo mój 60-cioletni mózg już się przegrzał. Oddam kompa fachowcowi do naprawy. Dzięki za chęć pomocy.

A coś takiego jak kopia zapasowa systemu (backup) robiłaś kiedyś?

Przecież napisałam w poprzednim poście, że mam kopię, ale nie można jej wykorzystać. Poczytaj wyżej. Dziś zanoszę go do fachowca, bo mam dyski poblokowane. Pewnie to zabezpieczenie Windows 10.