System nie może utworzyć nowej partycji podczas instalacji

Witam,

 

w ostatnim czasie postanowiłem wymienić dysk twardy w laptopie na dysk SSD (Laptop: Thinkpad T400, Dysk GoodRam C100 120GB) niestety podczas instalacji systemu windows (8.1 oraz 10), w oknie zarządzania partycjami, gdy klikam na pustą przestrzeń i wciskam przycisk dalej, system zamiast utworzyć odpowiednie partycje wyrzuca komunikat że nie mógł on utworzyć nowej partycji. Próbowałem już naprawdę wiele sposobów. Warto również zauważyć, że przy instalacji systemu Linux Ubuntu nie było jakichkolwiek komplikacji, a jedyny sposób na instalację windowsa jaki udało mi się znaleźć to użycie starego dysku, tj. wymiana dysku na stary, instalacja windows, klonowanie dysku z HDD na SSD. Warto również wspomnieć o tym że problem ten dotyczy tylko tego laptopa, tzn. jeżeli włożę dysk SSD do stacjonarki to nie ma jakichkolwiek przeszkód żeby zainstalować nań system. Przywracanie ustawień BIOS do domyślnych również nie pomogło. Prosze o pomoc i z góry dziękuję. :slight_smile:

Miałem podobny problem. Rozwiązaniem jest usunięcie innych urządzeń obsługujących pamięć masową tj. pendrive, inne dyski czy nawet cd-rom

Może to być problematyczne zważając na to że to własnie z pendrive’a instalowany jest system :wink:

Miałem na myśli media inne niż te potrzebne do zainstalowania systemu. Przecież każdy chyba wie że nikt z niczego nie wyczaruje systemu na dysku :smiley:

Z przykrością muszę stwierdzić, że to nie pomogło :wink:

Miałem podobny problem. Pomogło odłączenie pozostałych twardych dysków  na czas instalacji.

Jak już pisałem post wcześniej, takie rozwiązanie zdaje się nie działać w moim konkretnym przypadku :D 

Odłącz baterię i zasilacz na … 5 min .

Nie wiem w jaki sposób ma to się do problemu, ale że nie jest to czynność wysoce hmm… czasochłonna postanowiłem ją wykonać i jak można było się spodziewać nijaka w skutkach :slight_smile:

THINKPAD-y tak miały , że przy wymianie dysku należało odłączyć zasilacz i baterię , aby BIOS “zobaczył” nowy dysk (np. R50E1834U2G) . Zastanawiam się czy BIOS tego leciwego urządzenia umożliwia zainstalowanie W8.1 lub W10 . Spróbuj z XP lub W7 . Bootowalną partycję możesz założyć za pomocą np. GPARTED .

Co do tego czy działa na nim 8.1 nie ma wątpliwości, ponieważ takiego systemu używałem na starym dysku :wink:

Możesz spróbować instalacji z CD?