System nie może wgrać żadnego pliku na kartę micro sd

Tak jak w tytule, nie można niczego wgrać na kartę micro sd, można skopiować z karty na dysk, ale nigdy na odwrót. Proces kopiowania nawet się nie rozpoczyna, zatrzymuje się na “calculating” (mam angielskiego windowsa). Na karcie można bez problemu stworzyć folder, natomiast nie można niczego do niego wrzucić, czy przerzucić z innego istniejącego folderu na karcie. Jedynym sposobem, by wgrać coś na kartę jest telefon. Mam kilka różnych kart Kingstona, Goodrama, Samsunga, Nokii o różnych pojemnościach i na każdej jest tak samo, z tym, że na samsunga 4gb udało mi się wgrać kilka filmów w niskiej jakości, które ważyły po 200mb, jednak prędkość danych była bardzo niska, jeden film przesyłał się około 15 minut, podczas przesyłania postęp nagle się zatrzymywał i ruszał z powrotem, lub pojawiał się komunikat o odłączeniu karty i cały proces trzeba było rozpoczynać od nowa. Wszystkie karty są oczywiście sprawne i działają bez problemu na telefonach lub innych komputerach. Komputer nie widzi także czytników kart. Mam jeden czytnik, który ma 4 wejścia i zawsze po podłączeniu pojawiały się 4 dyski, nawet jeśli wejścia był puste. W tej chwili nie pojawia się żaden, lub tylko jeden, który oczywiście nie działa, system nie widzi żadnego nośnika pamięci. Jedyną metodą, by dostać się do karty jest podłączenie jej do komputera poprzez telefon, w moim przypadku Xperia M, jednak wtedy występują problemy, które opisałem na początku. Pendrive’y i płyty cd/dvd działają w miarę normalnie, jednak system bardzo długo je “otwiera”. Próbowałem wszystkich portów USB, bez zmian. Wszystkie problemy pojawiły się, gdy zmieniłem windowsa z XP na 7.